Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nizke FPS a vysoka latencia v hre - lagovanie

Zdravim,
V PC3 z mojho popisu mame nasledujuci problem.
Mame spusteny Geforce Experience a tam zapnuty prehlad o vykone. V online hrach nastava situacia, ze rapidne poklesnu FPS, z normalnej hodnoty 70-80-90 na 15-16 a v tom istom momente stupne latencia z normalne 15-20-25 na 125 a viac. Mam podozrenie, ci nahodou niekto nepouziva synovu grafiku na tazenie, lebo ostane PC doma su pripojene na ten isty zdroj netu a tam ziadne problemy nie su. Da sa nejako zistit, ci sa taketo nieco s PC nedeje?
Dik za odpovede a rady
PV

na takove overeni slouzi antispyware, anebo rucni kontrola nezadoucich polozek v "ms autoruns" (logon, services, task scheduler)

zajimavejsi je sledovani vytizeni cpu v te dobe. windows nemaji rozumne prehledny spravce uloh, pouzivam radeji ms process explorer.

taky je mozne mit spustene okno ms tcpview, jestli se v te chvili pc (spyware) zbytecne nezabyva siti.

pokud znas casy kdy k vypadkum doslo, muzes je porovnat s prohlicecem udalosti, jestli v te dobe na necem nedrhnul (protokoly windows - system, aplikace).

Tak som použil antimalware "PCprotect" a ten tam našiel "gpu_update.exe". Podľa prvého zápisu tam sarapatil už od 26.12.2022. Program ho identifikoval a dal som ho aj vymazať, ale po reštarte tam bol zasa. Tak som dal ten súbor vyhľadávať cez "Správca súborov" a ručne som vymazal z PC všetky súbory, ktoré našiel a aj všetky v danom priecinku. Po tomto to vyzerá, že by mal byť PC čistý. Teda PCprotect už nič nenašiel aj po dvoch troch restartoch. Len tak polemizujem, či mi toto ťaženie bokom nemohlo nejako poškodiť tu grafiku, čo tam bola predtým a čo som riešil v inom vlakne jej nefunkčnosť?

Však netvrdím, že ju to primárne zabilo, ale mohlo ju to doraziť. Kupoval som ju ako vyše ročnú z bazaru v tom najzurivejsom taziarskom období, tak ktovie čo zažila predtým. Samozrejme, že to skúsim ešte niečím iným prebehnúť, lebo zbaviť sa toho nebolo vôbec jednoduché a bolo to uložené aspoň na 8 miestach.

ve skutecnosti to mohl byt treba miner bitcoinu a vytezoval tu grafiku, tim ji "zabil" (ubiral vykon).

v pospusteni mohl byt jen "neskodny" skript, ktery vzdycky toho minera updatuje a sestavi znovu.
iq antivirovych programu na takovou trivialitu leta nestaci.

uzivatel ma vedet o vsem, co startuje z pospusteni, idealni prehled dava ten stazeny "ms autoruns".
- proc to nema ikonu a popis vyrobce
- proc to startuje z divneho mista
- proc se to vubec spousti, kdyz ja o tom nevim

jistě, konkrétní .exe v adresáři. na disku může ležet cokoliv, ale samo se to nespustí, v tom je ten vtip.
jaktože ten av nedává velkýho bacha na položky různých "pospuštění" a nechává to opakovaně startovat?
co je tom pc nastaveno na spuštění: ms autoruns -> klasika: logon (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy), services (služby cizích výrobců - u běžného spyware ho nečekám).

je to jen řečnická otázka. protože kdyby to antiviry od letitých av molochů uměly, nikdo by nevymýšlel antispywarové programy.