Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade starého PC z roku 2015

Zrovna jsem se zaregistroval tak jsem chtel pozdravit, dobrej byl registracni kod to bych asi neuhodl- j9c5f4v7hlqk89ua6l0

No neudelal jsem registraci bezduvodne mam uz dost starej komp tak bych rad zkusil novy soucastky, co tak doporucite od oka? nepotrebuju nakou nabusenost ale tak uchazejici dnesni:-), rozpocet tak 8-10 no, zadna slava, monitor mam dobrej 144hz a grafiku snad taky zatim, geforce 1660ti, jinak je vse ostatni rok vyroby 2015:/, disky neresme prosim ty jsou v pohode.

Diky moc za kazdou radu!

Změna extra hloupého předmětu, původně: Ahoj a dotaz (host)

Ahoj,

Tady jsem něco zkusil navrhnout:

ryzen 5 5600x - 4690,-
ASUS TUF GAMING B550-PLUS 3290,-
Kingston Fury Beast Black 32GB (2x16GB) DDR4 1940,-

Jsme na 10t,

pokud chceš i zdroj, tak např:

Be quiet! System Power 10 - 550W 1300,-

super nadpis.

výkon herního krámu určuje vždy grafická karta - a tu za těch 8-10t nevyměníš, aby to dávalo smysl.
procesor jí buď stačí, nebo jí brzdí. když nevíš typ, je v tentopc - vlastnosti, nebo ve správci zařízení.
nejjednodušší je spustit speccy a ten stručný výpis sem zkopírovat přes schránku jako text.

kdybys chtěl nahradit tu grafiku (ta dělá herní výkon), tak rozpočet padne jen na ni.
a krmit výkonnější grafiku slabým procesorem nedává smysl, s ní budeš měnit celý pc, čili tak dvojnásobek.

starý pc pak půjde prodat za trochu peněz jako vyváženější sestava než ten nesmyslný i3-6100.
16gb ram ti stačí i s rezervou, disky tvrdíš že máš. ssd?

:( na ten i3 jsem docela hrdy bylo to hned s technologii skylake a nizsi vyrobni technologii v procesu(:_D), sice nejhorsi co byl ale mam ho rad, nikdy nezklamal, ta deska to samy, ja bych prave rad grafiku zachoval, pred 2 mesicema jsem ji vymnenil z 950gtx

jj disky 2 ssd

1(
r5 5600
b550 mb
a ramky 16gb 3600 slo by?:-)

2(
koupim jen ten procak, slo by, ale kdo ma rad jen na pul

výměna shitového i3-6100 procesoru za normální 4jádrový z bazaru jen dovolí líp vyřídit zbytečné otravování systému (aktualizace, antivir, ostatní úlohy). trochu lepší procesor je tak akorát pro využití gtx1660ti naplno.
s podstatně výkonnějším procesorem nebudeš mít o moc větší výkon v hrách, nový procesor se bude flákat, grafika už víc nedá.
proto mi teď vyhodit 10t. za celou novou desku se starou grafikou nedává smysl.

CPU využiješ tak jak tak. Klidně na renderování videí (nečekaně je to aktivita, která zatěžuje CPU). Ta tvoje GPU GTX 1660 Ti ti vystačí. Je to dobrá silná grafická karta. Většinu her rozjede na 60 FPS na střední detaily. Pokud nejsi zas takovej extra super high level hráč, tak dostačuje. S tím CPU souhlasím. Rozhodně by to chtělo lepší (já sám mám i3 3240 - 2 jádra, ale 4 thready každý thread po 3,4 GHz. A pak Intel hodně stagnoval. Až v socketu 1151v2 se trochu Intel zase rozjel - tam jsou ty více jádrové CPU - takže upgrade je na místě). Ale ta tvoje grafika je zatím dostatečná.