Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade grafických karet

Zdravím všechny, mám tu dvě sestavy a v dohledné době bych chtěl každé dopřát novou grafickou kartu. Časem (dejme tomu rok) pak upgrade i zbytku komponent.

První sestava už má něco za sebou (skládaná 6/2014), takže tam by to asi sneslo i nový zdroj, cca. před rokem mi tu byla tuším doporučena RTX 3050 tak jestli je to ještě dnes obstojná grafika nebo sem koukal i na 3060(ti). Sestava ještě jakž takž zvládá nový hry ve Fullhd ale už je to dost znát a musí se jít s kvalitou dolů. Ale zatím mi bude stačit hraní ve Fullhd protože 2K/4K monitor zatím neplánuju.

MB: Asus B85-Pro Gamer
CPU: Intel Core i5-4570
RAM: Kingston Hyperx 8GB 1600 DDR3
GPU: GTX 1050ti
PSU: Seasonic S12II 520W

Druhá sestava je o něco mladší a taky zatím bude stačit hraní ve Fullhd.

MB: Asus ROG Strix B450-E Gaming
CPU: AMD Ryzen 5 2600
RAM: Hyperx Predator 16GB 3200 DDR4
GPU: XFX Radeon RX590 Fatboy
PSU: Corsair RM550X 550W

Já bych si upgrade pořádně rozmyslel.
Protože ty procesory jsou nic moc.

A jestli koupíš teď grafiky, tak za rok budou už zase jiné.
Jenže procesory jsou už teď slabší.

Možná by nebylo špatné namísto 2x grafiky vylepšit jednu sestavu o GPU a CPU.
Než mít 2x slabší kompromis......

Ale to jen tak uvažuju nahlas.

Já bych řekl že většina včetně mě by z toho lepšího pc dala součástky do toho staršího.
A kupovala tedy jen jednu grafiku.
Pokud to nebude grafika stačit můžeš ten jeden pc vylepšit a zase to posunout.

Situace před rokem byla radikálně jiná, ceny byli vysoké, teď je grafik plný bazoš. Záleží jestli novou nebo použitou. Na 3050 bych zapomněl.

To ano loni ty ceny byly úplně jinde, jde mi o to jaká grafika by dávala smysl, jestli teda vůbec nějaká, nebo třeba dejme tomu za nějakou dobu pořídit AM5 a k tomu i DDR5 paměti nebo tam takovej skok není a spíš pořídit novější procesor AM4 a přihodit dalších 16GB DDR4.

No mě by dávalo smysl dát do toho staršího počítače tu 590. Než ji dát do šuplíku nebo prodat za trojku. Bude se asi trochu flákat ale než shánět 1660super...

A u toho novějšího počítat s tím že ho časem rozšíříš takže minimálně 3060 12!/3060Ti/3070/4070 atd dle peněženky.

Do té sestavy s 450 můžeš pokud upgraduješ bios dát procesor 5600/5600x/5800X3D. Pak by se klidně využila i ta 3070/4070

3060 Ti je zhruba 2x rychlejší než ta 590. A ta 590 je zhruba 2x rychlejší než 1050ti. Teď už máš všechny údaje:-D

Ono se i dost těžko radí když nevím jestli do toho chceš nasypat 5, 10, 20 nebo 30:-)

Tak se mi stala taková nemilá věc..na té novější sestavě sem přeinstaloval Windows a po nainstalování ovladačů chipsetu a grafické karty mám rozmazaný obraz. Přitom když pustím nouzový režim a přes DDU ovladač grafiky odinstaluju tak je to ok, ale jak jen spustím znovu instalaci ovladače tak už když se to "rozbaluje" tak obraz párkrát problikne a zase se rozmaže.