Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako preverím funkčnosť procesora EM78P153SNJ ?

Mám malú bezdrôtovú klávesničku s procesorom EM78P153SNJ, ktorá prestala komunikovať s GSM alarmom Profipatrol. Vysielač klávesničky s rezonátorom R433 je overený osciloskopom a funguje. Dokonca som nameral za procesorom aj moduláciu 450 kHz, ktorá má obdĺžnikové tvary kmitov. Nemajú byť pílové? Ako overím meraním na pinoch procesora jeho funkčnosť?

Medzičasom sa to aj mne podarilo nájsť, ale netrúfam si podľa schémy procesora zistiť jeho funkčnosť, hoci mám doma oscilloskop aj logický analyzátor. Nie je totiž nikde uvedené, na ktorých pinoch je logicá 1 alebo O. To vie asi len čínsky výrobca klávesnice. Niektorí mi radia, že ak som nameral na ňom modulačný signál 450 kHz, mal by byť procesor dobrý. Zlý by vraj žiaden modulačný kmitočet nevyrobil.

To majú pravdu. Oplatilo by sa nejakým iným prijímačom overiť, či vysielač dáva niečo von. Nejaké SDR by na to malo stačiť. Ak by to bolo ok, tak potom ostáva meranie na prijímači za vf predzosilovačom a potom za demodulátorom, či tam vôbec idú impulzy a sú na potrebnej logickej úrovni. Chápem, že bez schémy je to na dlhé skúmanie.