Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook Asus Intel Iris Xe půjdou hrát hry?

Zdar,

kámošův noťas:

Notebook - Intel Core i5 1135G7 Tiger Lake, 17.3" IPS antireflexní 1920 × 1080, RAM 16GB DDR4, Intel Iris Xe Graphics, SSD 512GB, Windows 10 Home

Chtěl by zkusit začít hrát nějaké PC hry, dosud nikdy nic nehrál. Co ten noťas zvládne?

Vůbe nevím, čeho je ta Iris Xe schopna.

Například našel na Steamu hru Sherlock Holmes Chapter One, dá to ten noťas?

Minimální: Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 960, AMD Radeon R9 380
Doporučené: Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1070, AMD Radeon RX 5600 XT

Koukal jsem na nějaké video s tou hrou, zkoušel to na 11. generaci s G7, sesekané na 1280×720 a nejnižší detaily. Vrchol nádhery to není, ale chodí mu to od 27 FPS v náročnějších scénách po 35-40 v jednodušších. Kdyby šlo primárně o příběh a zkusit si hraní, je to za mě OK, dokonalý zážitek jako na výrazně lepší grafice z toho mít nebude.

Díky, nakonec zvolil hru z 2016: Sherlock Holmes Devils Daugther, která má požadavek na myslim GTX460, teda by to i na tom noťasu být hratelné mělo.

Ještě dotaz: Stane se, že by hra vůbec grafiku Intel nepodporovala nebo toho se u těch starších her bát nemusí?