Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade gpu

Zdravím
zvazuji upgrade sve graficke karty a rad bych si tu nechal poradit. Karta slouzi samozrejme k hraní :)

Momentálně frčím na Msi GeForce Rtx 2080 Super gaming X trio, a jde mi hlavne o to abych nova karta pasovala kus za kus do me skrine a zakladni desky.

MB: MSI MPG X570 GAMING PLUS
Case:Sharkoon NIGHT SHARK RGB, RGB LED, okno, černá
CPU:AMD Ryzen 7 3700X, 3,6GHz, 36MB, 65W, AM4
Zdroj: SEASONIC Focus Plus (SSR-750FX), Gold, 750W

Case je obří s tím snad problem nebude, spíše mi jde o tu základovku.
Jako nejsmysluplnejší upgrade v mém cenovém rozmezí do 25.000Kč se jeví asi 4070Ti? Konkrétně asi tahle https://graficke-karty.heureka.cz/msi-geforce-rtx-4070-ti-gaming-x-trio-12g/#prehled/ páč jsme ujetej na komponenty od MSI.
Nebo je lepší vzít třeba RX7900XT? číslově je teda o dost hezčí, hlavně těch 20gb paměti a 320bit šířka sběrnice je dost pěknejch a někde jsem četl že ta 192bit sběrnice u 4070ti je pěknej bottleneck. Ale opravdu se neorientuji jak jsou na tom amd karty, proto píši raději sem a necham si poradit. :)
Díky za radu

Jinak já to zvažoval dlouhou a nakonec 4070 ti od gigabyte model s 4letou zárukou po registraci.
Msi gaming je ale luxus řada.

Budeš mít pravděpodobně problém zavřít skříň a dodanou redukci na 12hpwr kabel, nesmí se moc ohýbat.
Teda pokud nemáš fakt hlubokou skříň, první indicie je 14cm větrák vzadu.