Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows update

Když stahuje aktualizace, což dělá v poslední době dost často, tak se nedá vůbec pracovat. Jako prohlížeč používám Google Chrome. Dnes jsem stahovala zaheslovanou zip přílohu a ta nešla otevřít. Pak mne napadlo použít EDGE a to šlo bez problémů. Navíc jsem zjistila, že mám v EDGE všechno stejně jako v CHROMU a tak mne napadlo, že mne chce Microsoft donutit přestat používat Chromu...
Inu tedy přemýšlím o tom, že Chromu odinstaluji, jestli to nepomůže umravnit počítač.
Buďte na mne hodní, je mi 75 a i když jsem celkem elektronická stařenka, tak s tímto potřebuji poradit.

Když stahuje aktualizace, což dělá v poslední době dost často, tak se nedá vůbec pracovat.

kup novsi pc. aktualizacie vytazuju pc co vidno hlavne na starych a nevykonnych pc
odinstalovanie akehokolvek programu nepomoze.

Taky by šlo změnit operační systém za nějaký, který takové záškodnické akce nebude provádět. V linuxu si můžete smai určit kdy a jestli vůbec se aktualizace budou stahovat a instalovat (ale abych jen nechválil, mint 21.1 na mě pořád chrlí bublinu, kolik je k dispozici aktualizací (momentálně 5 bezpečnostních a 4 ostatní), to se mi vypnout nepodařilo, ale nemusim se bát, co zase bude rozdrbané).

Chrome je podle mě totéž jako egde jen v bledě zeleným. To samé ostatní prohlížeče. Edge jsem snad nikdy nepoužil, ani na stažení internetového prohlížeče, prostě to nešlo, odmítnul cokoliv dělat. Musel jsem na jiném počítači stáhnout instalačky mozily na flešku a nainstalovat to z flešky. Používám mozilu, přijde mi zatím nejmíň "zchromovaná". A zrovna nedávno jsem se zamýšlel, že nemám žádnou alternativu, dřív jsem jich měl vždy několik po ruce (operu, safari, mozilu, midori a možná ještě nějaké další), když explorer odmítal pracovat. Explorer už dávno neni prohlížeč, a tak používám mozilu napříč operačními systémy. Mimochodem už druhým rokem se držím a na novém notebooku nechávám windows, i když jsem od začátku měl sto chutí tam dát linux, na který jsem zvyklý. Ale chtěl jsem tomu windowsu dát taky šanci (třeba abych věděl, na co nadávám, nebo abych měl na čem spouštět programy, které pro linux nejsou, což je zatím jen ms office).
U toho zipu je možné, že se prostě jenom stáhne blbě, ale nenapadá mě, proč by jeden prohlížeč stáhnul soubor dobře a druhý ne, snad jen že by server (třeba na základě user agenta) pořádal takovouhle sabotáž.

Mimochodem, máš tam SSD ??? HDD je největší brzda, hlavně při aktualizacích. A Edge funguje bezvadně, nicméně .zip soubory otevírá "Průzkumník" a zaheslovaná příloha opravdu nejde otevřít :-) Na to je potřeba si stáhnout a nainstalovat program 7-zip (a zadat heslo).