Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zálohovat data serveru mimo server, mimo firmu ?

Poradíte, prosím, jak zálohovat data ze serveru ?
1/ mimo server
2/ mimo firmu
Původní řešení na Cloud vyžadovalo připojení dalšího PC, kde tato aplikace běžela. Rádi bychom tuto úlohu automatizovali. V noci vznikne záloha účetních dat a poté bychom rádi exportovali. Máme k dispozici NAS. Nějaké dobré zkušenosti ? Děkuji za pomoc. Případně uvítáme nabídku k realizaci. Uvítám radu zkušeného, kdo má nadhled nad velkým množství zálohovacího software. Děkuji.

Pokud máte NAS, pak není problém data na NAS zálohovat.
Tady máš spoustu možností
- použiješ jen zálohu dat - naplánovaná uloha, která data odkopíruje, můžeš to točit podle dnů v týdnu, takže budeš mít 5 nebo 7 záloh zpětně
- použiješ zálohu celého disku - zde můžeš použít buď interní Windows zálohování nebo nějaký externí program, který poběží na serveru a rovnou to zazálohuje
- pokud je server virtualizovaný, pak NAS (aspoň Synology a QNAP) obsahují přímo zálohu virtuálního stroje

Jestli to chceš zálohovat mimo firmu, stačí NAS přenést někam mimo a nastavit spojení - ať už přes VPN nebo přímo IP - IP. Pak by router na místě, kde je NAS měl kvůli bezpečnosti akceptovat pouze IP a port z vaší firmy. Doba zálohy se bude odvíjet od rychlosti linky

Nebo udělat hybrid - pořídit další NAS, zálohovat na ten, který je ve firmě a pak to přenést mezi NASy. S výhodou můžeš použít RSYNC, kde přenášíš pouze změny.