Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapomenuté heslo Windows

Ahoj, známá si zapomněla heslo k PC. Potřeboval bych ho vyresetovat/změnit. Vím, že se to dá přeinstalovat, ale to si nechám až jako poslední možnost. Jelikož je to starší paní a je zvyklá na to, v jakém stavu to bylo před tím.

Takže, zkoušel jsem editovat v Linuxu windows/system/32/config/SAM vidím tam uživatele, vidím, že má heslo, dám clear. Vidím, že se skutečně smazalo, jeliož píše *BLANK* dám uložit.

Bohužel když disk opětovně připojím, vrátí se to do původního stavu. Je potřeba ještě upravit něco někde jinde? Nebo, co dělám špatně?

Díky za reakce

Tak to nevím, já jsem to vždy dělal tak, že jsem místo do Windows nabootoval tu flešku. Co konkrétně smazat ručně netuším. Vím, že to bylo něco s tím jak píšeš.
windows/system/32/config/SAM nebo možná windows/system/64/config/SAM ale to bych kecal.
Nemá se při startu náhodu ten alt držet, ale F10 mačkat? Je to jen tip. Nejjednodušší ale bude sehnat někde narychlo flešku a nahrát tam ten UBCD a tam to vyřešíš za pár vteřin. Můžeš si pročíst třeba toto, ale obávám se, že taky bude fleška potřeba. https://www.zive.cz/clanky/jak-prolomit-uzivatelsky-ucet-ve-windows-8-za-par-vterin/sc-3-a-167042/default.aspx

Mělo by být jedno, jestli to edituju v Linuxu, který je na flash disku, nebo tak, jak to řeším já. Důležité je, tam mít přístup. Ten mám.

Někde musí být nějaký log do kterého se zapsala ta změna a kvůli tomu se to vrátí na původní hodnoty? Těžko říct.

Zkoušel jsem držet, mačkat. Nic. Pro tenhle model jsem jinou zkratku nenašel.

Jo, taky myslím, že by to mělo být jedno. Možná bych zkusil kompletně v Linuxu složku uživatele přesunout do jiného adresáře a potom vytvořit novou, prázdou.
Nevím ale, jak se budou Win tvářit. Počítám s tím, že budou chtít vytvořit nový účet. Ten bys mohl vytvořit a když to bude fungovat, tak do nového profilu potom některé původní složky nakopírovat zpět. Otázka které, to nevím. Takhle jsem s tím nikdy nelaboroval.

ale taky jsi psal, žes dopadl neúspěšně.
taky to vidím označené za vyřešeno, předpokládám že tebou. takže si tu z toho děláš jen chat, ale ani tě nenapadne napsat, cos zkusil.
u home verze windows přitom nečekám žádnou speciální metodu ukládání hesla než do sam.
kdysi v rámci podobného vlákna jsem si ze zvědavosti koupil passgeeker, funguje.