Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba či upgrade PC z bazarových dílů - hlavně levně.

Příbuzní mají staré PC na základní desce Gigabyte GA-MA78G-DS3H, takže nějaký starý AMD procesor a DDR2 paměti, běží na tom Win10Pro, MS Office, používají to jako takový PC na psaní a připojení k internetu, surfování, youtube, apod., je to pomalé. Potřebují trochu upgrade, ať to je rychlejší a hlavně levně, myslím si, že nějaký čtyřjádrový intel Core i5 s integrovanou GPU z bazaru na základní desce se socketem LGA1155 by mohl stačit. Mám nevyužité RAM DDR3 16 GB (2x8 GB) 1600 MHz, dále ze starého PC by se dalo na to využít skříň, zdroj, SATA SSD 2,5" Crucial MX100 myslím že 250 GB, SATA HDD WD 500 GB, klávesnice, myš, potřebuji tedy koupit někde v bazaru jen základní desku, procesor a chladič procesoru. Myslíte, že bych se vešel do 500 Kč při nákupu v bazarech? Nebo máte sami něco takového levně na prodej?

Core i5-3570 specifications.html

Dost pochybuju, že si pomůžeš takto starou plečkou, ten rozdíl bude max. v desítkách procent. Pokud je v PC SSD, tak jediný podstatný vliv bude mít velikost osazené RAM. Pokud je tam jen 4GB, tak rozežrané prohlížeče s chrome jádrem rychlé nikdy nebudou.

někde v bazaru jen základní desku, procesor a chladič procesoru

Do 500,-??? Na to rovnou zapomeň. Jediné co můžeš udělat je sehnat v bazaru nějaký Phenom, který ta deska podporuje. Nejvýkonnější pro tu desku je Phenom II X4 850. Chtělo by to napsat, jaký procesor a kolik RAM tam je teď.
Edit: To, co jsi našel nevypadá špatně, otázka ale zůstává, co tam mají teď.

To cos vybral je za tu cenu dost dobré, RAMky píšeš, že máš. Asi bych nic moc s takovým rozpočtem nevymýšlel a bral to zavčasu, dokud Ti to nikdo nevyfoukne. Navíc tam máš už na procesoru i chladič, takže stačí jen zapojit, přidat RAM a namontovat do bedny. Grafiku to má integrovanou, což na nějaký kancl a videa stačí.
Navíc když to srovnám s mojím děděčkem Xeonem x5460, se kterým jsem pořád spokojený, tak tohle je daleko výkonnější.
Kdybys to nechtěl, tak písni, já bych si to klidně vzal :-) Ale jenom s Tvým dovolením, jinak ne. Říkám to nerad, ale být Tebou, tak to beru.
Dej vědět.

Aha, ja jsem z UH, což je taky pro mě daleko. Jet 150km tam a potom zpět vyjde celkem draze. Nevím, možná být Tebou bych ho zkusil kontaktovat, jestli Ti to nepošle třeba po zaplacení předem včetně poštovného. Že to nechce posílat dobírkou přes klasický bazar, to ho celkem chápu.

Podle toho, jak striktně to v inzerátu píše, si myslím, že není schopen a ochoten to ani zabalit do krabice. Raději to vyhodí. Jestli máš zájem, na mě se neohlížej, já ani nikam nepospíchám, příbuzní sami nejsou moc rozhodnutí o upgrade, spíš se je k tomu snažím přesvědčit, nemají vysoké nároky. Počkám si na jinou výhodnou nabídku.

Díky za svolení, ale taky na to asi kašlu. Nikam nespěchám, není to zatím potřeba. Jen ta cena mě zaujala. Navíc nikdo neví, v jakém je to stavu. Podle mě jsou bazary celkem risk, proto nakupuju jen na Aukru. No snad to bude plně funkční a někdo si to užije, není to vůbec špatné :-)

Nikdy jsem s tím neexperimentoval, ale četl jsem o tom. Můj jediný procesor od AMD byl někdy kolem roku 1996 AMD K5-PR 75 MHz a taktování bylo možné o pár MHz pomocí jumperů na desce zvýšením frekvence sběrnice :-D To byl můj první PC a po pár měsících jsem začal experimentovat jak to PC zrychlit.
Myslím, že se to potom tvářilo jako 90MHz a jelo to stabilně. Četl jsem o tom tehdy v Levelu nebo ve Score, to už nevím, ale fungovalo to a pařili jsme na tom Mortal Kombat, Doom, Dynu, NHL 93, Stunts, Lotus espirit atd... To byly pecky :-) 8Mb RAM tehdy stačilo. Super zážitky.

Jj, to byly časy :-) My jsme z toho byli nadšení. Ještě mě napadla Dyna Blaster, ta se dá zahrát pro její zábavnost i dnes, později Atomic Bombermann. Jednoduchá, nenáročná, ale neskutečně zábavná hra při hře více hráčů. Takových her bylo ale hodně. Dneska dělají obrovské molochy, kde si navíc musíš pomalu připlácet za nějaké vylepšení skutečnými penězi. No jo, měli jsme se dobře :-)

Jj, my ve škole a doma zase M602. Pořád to bylo podle mě lepší než současný průzkumník ve Windows. Proto používám roky Altap Salamander verze 4.0.
Ten je zdarma a má hodně možností a možnost pluginů. Dokonce i stejné klávesové zkratky jako tomu bývalo dříve. Klidně vyzkoušej, já bych neměnil
a měnit ho nebudu. https://www.altap.cz/cz/ Na nějaké přetahování myší si asi nikdy nezvyknu, ikdyž i to tam funguje :-D

No jo, ale na Aukru máš alespoň nějakou podporu (i právní), hodnocení uživatelů atd., kdežto na bazaru vůbec. Pokud koupíš na Aukru něco a přijde Ti něco jiného nebo dokonce vůbec nic, tak Aukro škodu uhradí a vymáhá ji po prodejci na vlastní náklady, což v nějakém klasickém bazaru neplatí.
Proto je dobré se tam podívat od koho kupuješ a jaké má hodnocení.