Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Menší kapacita u pevného disku ve Windows 11

Dobrý den,

zakoupil jsem si interní pevný disk Toshiba Enterprise Capacity MG09 18TB 512e.

Po inicializaci a rychlém formátu se mi ve Windows 11 zobrazila kapacita pouze 16,3 TB. Je to v pořádku? O 1,7 TB méně mi přijde celkem hodně. Nedosáhnu náhodou o něco větší kapacity, když rozdělím disk na dva svazky?

Předem děkuji za odpověď.

tazatel se ptá na rozdíl mezi koupenými 18tb a zobrazenými ~16tb.
nejsem tučňák ani hnidopich, nevím jestli je správný zápis 18tb ~ 16tib nebo opačně a je mi to jedno.
ale vysvětlení redakce časopisu computer, které rozdíl vydávalo za úbytek při formátování, patří do bible it (640kb stačí každému).

ať už titanic/kafe odpovídal na co chtěl, k takto formulovanému dotazu to nepatří.