Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Médium je chráněno proti zápisu

Zdravím,
fotky a přílohy z e-mailu, které si uložím do PC do složky v dokumentech, ale ne do fotek, mi pak nejdou otevřít se sdělením, že médium je chráněno......Nejde to otevřít ani v počítači , ani jako příloha v e-mailu. Prosím o radu. Mám Avast, není to tím? Děkuji.

avast navzdy odinstalovat.

vsechny ulozene prilohy z mailu zkontrolovat na spravnou priponu - zapnout ve vlastnostech slozky. pokud je to vir schovany za prodlozeny nazev souboru se 2 priponami, avast stejne nic nenasel.
jeste lepsi je zacit pouzivat nejaky pricetny spravce souboru (altap salamander) misto tupeho pruzkumnika.

vim, lehko se rekne, ale 90% winuseru nevi kde a proc.

Altap Salamander je super. Používám ho roky, už od verze 1.52. Teď mám dlouho verzi 4.0, asi poslední. Ale není na tom už co vylepšovat, za mě je to super správce souborů s možností stáhnutí dalších doplňků. Doplňky ale nepoužívám. Jen ty, co jsou v základu. Za mě je daleko lepší než placený Total Commander.
Prostě takový jednoduchý, klasický dvoupanelový správce souborů, kterému nelze nic vytknout.

Pokud za to může avast, tak by to mělo být v nějakém protokolu. Nebo by mělo vyskočit nějaké upozornění (alert). Ale avast jsem viděl naposledy před cca 10 lety, kdy se z docela slušného sw stal obtěžující bloatware.

Avast měl dřív dobrou pověst, ale poté, co se ukázalo, že uživatele špehuje a data prodává (sami se prý chlubili, že ví o každém kliknutí), šlo to s ním náramně z kopce. No ono už o něco dřív.
Avast třeba klidně nechal zavirovat počítač autorun virem. Začal řvát, až když ten vir chtěl zavirovat další flešku. Byl to tehdy náš jediný počíač s novějším systémem (asi XP už nevim), windows 98 a starší naštěstí autorun na fleškách a disketách ignorovaly. Tehdy pomohla avira, která ten vir zrušila. Ale nemám přehled, jak to s antiviry funguje, používám už dlouhá léta linux, kde to neni tak potřebné (většina virů je psaná pro windows), podle různé propagandy je nejlepším antivirem defender, který je součástí windows, ale těžko můžu soudit.

Jj, stačí PC občas proskenovat Esetem Online, jinak defender je taky v pohodě, ale ten vypínám.
Co se týká Avastu (dříve firma Alwil nebo tak nějak) vzpomínám, jak cca. v 97. roce vyhráli cenu pro nejlepší antivir a po pár letech se ukázalo, že některý škodlivý software vypouštěli do světa pravděpodobně oni. Jestli se to ale prokázalo netuším. Každopádně do PC mně Avast nesmí.