Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ovladače GK se hádají?

Zdravím. Mám program AMD adrenalin, aktualizovaný. Občas mi ukončí hru a napíše hlášku že ovladače se nedají načíst. Pak to restatruju a zas chvíli ok. Posledně, než jsem přeinstaloval celý adrenalin, tak mi to ve správci zařízení psalo že GK je odpojeno. A nepracuje správně. Řešení ? Přijde mi že si ten adrenalin nerozumí s windows nebo co. Teď mám ve správci zařízení i adrenalinu vše v pořádku, ale stále se to děje. A ovladače to aktualizovat nechce. Navíc se nedaji nikde najít ovladače na grafiku, bez toho aby se stáhnul AMD adrenalin. Tak nevím. Mám ntb s gk AMD (tm) 540

Chápu, ale jak jsem psal, samostatně se stáhnout nedají, bez toho adrenalinu. A v ovládacích panelech jsou pry aktuální. Jenže když odinstaluju adrenalín, tak se strašně zhorší výkon grafiky. Ty ovladače prostě nemůžu najít samostatně. Díky za trpělivost

Notebook máš jaký?
Windows máš jaký? Build a revizi (winver).
Ovladač máš v jaké verzi?
ID hardware té grafiky je jaký?
Nikde sehnat bez adrenalinu?
Třeba aktuální dva dny starý z webu AMD:
https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-500-series/radeon-540
když rozbalíš tak můžeš instalovat přes inf bez adrenalinu, já i AMD ovladač instaluju přes inf a žádný adrenalin mi tu nestraší.

Je to textový soubor, pomocí kterého se instaluje a nastavuje ovladač pro konkrétní hardware. Obsahuje i výpis všech id hardware, se kterými je kompatibilní. Ovladač je vpodstatě to, co se instaluje přes ten inf. Když stahuješ exe s ovladačem, tak v tom exe může být i spousta dalších věcí, které obvykle potřeba nejsou a když je nechceš a to exe je defaultně instaluje, tak je vhodnější prostě řešit instalaci ovladače přes ten inf (jde to několika způsoby).

Ach jo. Existuje. Skoro nekonečno, stačí googlit.
Přidám další.
Mám CPU AMD 5600G a na něm je grafika.
Vyšel nový ovladač pro tuto grafiku:
https://www.amd.com/en/support/apu/amd-ryzen-processors/amd-ryzen-5-5000-g-series-desktop-processors-radeon-graphics/amd
Stáhnu to exe, rozbalím to exe (7z, rozbalit do...).
Inf ovladač na grafiku je tu:
\whql-amd-software-adrenalin-edition-23.4.1-win10-win11-apr3\Packages\Drivers\Display\WT6A_INF\U0390115.inf
kliknu na něj pravým na myši a dám Instalovat, počkám pár vteřin a je hotovo, ovladač na grafiku je nainstalovaný.
Čistě ovladač na grafiku je tady to výše uvedené.

A bonusově: Je tam i pár dalších ovladačů, které je možné aktualizovat, v mém případě: atihdwt6.inf (AMD HDAD), amdfendr.inf (AMD Crash Defender), amdxe.inf (AMD LCE) a amdafd.inf (HDAB), nekontroluju verzi, prostě zase kliknu pravým na myši a dám Instalovat, pokud je už ta verze nainstalovaná, nenainstaluje se.

Ještě dodám, že tady to je vhodné dělat pokud tam nemáš nainstalovaný milion balastu.