Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starý router

Zdravím,

Máme doma 2 routery, jeden je rok starý a druhý něco přes 10 let určitě.Brácha když hraje onlinovky tak říká že vpohodě..Já když hraju, tak se mi to laguje.On je připojen na ten nový, přímo z vysílače ( máme vzduchem, vesnice) a já hraju přes ten druhý, který je napojen na ten nový..Myslíte,že by mohl upgrade routeru pomoct něco málo v pingu? Nebo je to blbost..Díky

proč 2 routery a proč k němu nejsi připojený přes kabel? aha, podle druhé odpovědi máš kabel. a proč nedede hned do prvního routeru?
jakým způsobem jsou ty dva routery propojeny - kabelem/wifim? u kabelu je přívod do wan vstupu, nebo do lan?
přes kolik zdí/stropů chytáš signál od routeru? panelák/rodinný barák?
proč když se ptáš na router, tajíš jejich typ? má to zespodu štítek.

Mám oba propojeny kabelem.Mám 2 ať mám lepší dosah wifi sítě..Bydlím v Rodinném domu.Ten novější nevím typ, ale má 5ghz a 2,4 ghz..Asus. Ten druhý TL-wr 74n 150MB.download mám 100mb,tam problém není v nějakým brždění třeba. Wan mám prázdný na mojem a v těch druhých slotech mám jak první router, tak i kabel do pc.

zapojené to vypadá dobře, ten druhý router funguje jen jako ap (switch s wifi). teda pokud nemá špatné nastavení, například zapnuté vlastní dhcp.

wr740n je ovšem už starý nejlevnější odpad.
tplink používá laciné napájecí adaptéry nejspíš z nekvalitních součástek. takže místo stabilizovaného napájení z něj dnes může vycházet poklesávající napětí s nevyfiltrovanými špičkami.
taky má nízký výkon (průchodnost), možná nestačí ani na těch deklarovaných 100mb u lan.
kdybys měl jistotu že je funkční a kdyby ho nekupoval nějaký šetřílek s pevnou anténou, dal by se využít snad pro pokrytí zahrady signálem. takto je už k ničemu.

jako univerzální laciný router obvykle doporučuju archer c6. na wifi ap je dobrý až až, ale třeba v případě chcípnutí prvního asusu ho může nahradit.
má uvnitř 2jádrový procesor, takže data brzdit nebude.