Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC základ? prosím o radu

Dobrý den,

sestava nyní:

MB: GIGABYTE GA-H97M-D3H
CPU:Intel® Core™ i7-4790S
RAM: 16 GB (798Mhz, chybné sloty)
GPU: GIGABYTE Radeon RX 580 Gaming 4GB
ZDROJ:CHIEFTEC GPB-500S
2x SSD
chladič: Silentium Fera 5

u mé aktuální sestavy, kterou využívám na hraní, odešly 2 sloty RAM, rozhodl jsem se tedy pro upgrade a zjistil jsem, že patice 1150 není úplně komplatibilní a pravděpobodně se nevyplatí do toho házet další peníz. Mám 2 otázky. Jelikož RAM fungují ve slotech 1 a 3, ale ve hrách to prozatím nepociťuji a navíc se mi do ruky dostala RX 6600.

Dotaz č. 1 - má smysl tam RX 6600 cpát? Jak jsem psal výše, neočekávám nijaký výkon, ale Forza 5 by si ráda vzala i více než 4GB. - V takovém případě nemusím
investovat (32GB ram DDR3 jsem nikde nenalezl, takže další upgrade prozatím žádný a šetřit)

Dotaz č. 2. v opačném případě nezbývá než vyměnit desku - tedy i procesor a další věci, protože hádám, že nic moc výkonějšího než aktuálně mám pro danou MB levně neseženu. Mám potencionálně RX6600 a nová SSD + chladič (nevejde se do case) - rozpočet max 10k

Dal jsem do kupy tohle...Může mi to někdo odsouhlasit? Jsem laik a ač sám složím většinu PC, se zdroji a MB nemám zkušenosti žádné (pokud zvládám veškeré komponenty udržovat, tedy i přepastovat GPU, či pracovat s komponenty, bude pro mne zvládnutelné si sestavu složit sám? - case - zdroj - MB, hlavně kabeláž)

Do kupy jsem dal tohle (Strop 10k, case seženu)

https://www.czc.cz/341758,334793,329076,319248/kody + zmiňovaná RX6600 (na pár dní RX580)

Omlouvám se za dlouhý dotaz a díky za případná doporučení.

gold plus je ti k nicemu, kdyz vybiras na cenove urovni vyrobcu pyrotechniky.
levne znacky jdou taky pouzivat, ale jen v kancelarskych sestavach. v pokusu o herni pc nema odpad evolveo co delat.

zkus do toho zatim strcit tu rx6600, jestli ji stavajici procesor nebude moc brzdit. jasne ze zpulky nacnuta deska chce nahradit, ale at vidis, jak to ted jede a nekupujes horsi zdroj nez mas.

mas fak grafiku rx6600, bez xt? az na polomrtvost zakladni desky je mozne, ze ji utahne i zbytek stare sestavy.
treba zdroj doporucuji 450w, podle me se pohybujes v oblasti zdroju do 500w, kdyz ochces setrit.
6600 taky neni zadny trhac asfaltu, mozna ji ten i7 nakrmi, uvidis sam co je jak vytizene a potrebuje upgrade.

Jj, značka Seasonic je mezi zdroji stálice na trhu. Fortron taky není vyloženě špatný, ale do PC bych si ho trvale nedal. Zdroje, které bych se nepokoušel ani zapnout jsou třeba Eurocase, Evolveo, Mercury.

to je nějaký, co se ne moc bystře vecpal do vlákna:

Oldura [89.24.56.xxx] @brum brum, 12.04.2023 06:58
To jste mi tady říkali taky o Fortronu a jede mi v pc 7 let...

plánovaný evolveo je totální shit, to by si dal do pc dobrovolně jen debil.
v sestavě zmiňovaný chieftec - to jsou levné zdroje, kvalita podprůměr asi jako fortron.

že máš odvahu odhadovat kvalitu podle jediného kusu zdroje, to není úplně nejbystřejší. kdyby výrobce dával na trh šmejdy co všechny hned odejdou, tak nepřežije pár měsíců a zkrachuje.
než příště někam začneš malovat tupé smajlíky, zkus nejdřív použít mozek, nejsi na facebooku.

a když už ses na základě jediného kusu rozhodl o kvalitě, aby ses nedivil. neznám žádného levnějšího výrobce, který by dnes nešidil kvalitu, u těch nových uvidíš tenčí dráty než měly jejich 7 let staré zdroje.
není problém, aby ti i nekvalitní značka vydržela léta, když ten zdroj není výkonově zatěžovaný.
ale je to problém, když nutně potřebuješ hrát dětinské hry a procesor i grafika budou něco žrát.