Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zaheslujem svoj notbook?

Podľa návodu na Google som chcel zaheslovať svoj ntb proti otvoreniu a nabúraniu doň. Zvolil som Nastavenia, Zabezpečenie, Účty a tým som skončil. Našiel som oznam, že mám dvojité zabezpečenie účtu. Ďalej som sa nedostal. Poradíte, ako ďalej? Mám WIN 10.

Do toho notebooku se dostane i s minimem znalostí kdo chce, stačí nabootovat nějaký Live Linux. Možná to zkus zaheslovat přímo v BIOSU, jestli tam máš takovou volbu. Tím ale neříkám, že to nelze obejít. Jde to a poměrně snadno. Na druhou stranu třeba ten uživatel nebude vědět jak na to.

Zaheslovať ho chcem preto, lebo pred rokom sa mi niekto dostal do ntb, vydieral ma. Poslal mi dokonca na ukážku aj moje heslá. Ale bankový účet má dvojnásobnú ochranu cez telefón, tak tie ostatné heslá mu boli na nič. Teraz som znova dostal vydieračský mail, preto chcem ntb zaheslovať. Nie proti manželke ale vonkajším votrelcom. Existuje vôbec taká ochrana - heslo?