Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delle PowerEdge R350 znizenie otacok

Instaloval som u zakaznika novy PE R350 a zostal som nemilo prekvapeny, ked som zistil, ze serveru nejdu sitsit vetraky v kasni, co je pruser, kedze zakaznik ma rack v kancli. Toto sa mi este nikdy nestalo.
Dell v tychto servroch totizto usudil, ze posunie spodnu hranicu na 50%, pod ktoru neviem ventilatory nastavit a navyse ich trosku zrychlil, takze ak tocia na 50% idu na 9k rpm. V kancli to naozaj pocut a je to dost neprijemne.
Dell sa brani, ze sak je to server urceny do datacentier, ale ma seru smejdi lebo pisu, ze pri spravnej konfiguracii sa hodi aj do kanclu, kedze je tichy. On by tichy aj bol na 20-30%, ale tam ho neviem dostat.
Je tam najnovsi idrac, cez ktory to nejde, rovnako ani cez bios, skusal som aj priamo z OS cez ipmitool, ale svina nechce so mnou komunikovat a opat neviem preco (ipmi som predtym v idracu povolil).

PS C:\Program Files\Dell\SysMgt\OM_iDRACTools\IPMI> .\ipmitool -I lanplus -H 192.168.1.63 -U root -P calvin power status

PS C:\Program Files\Dell\SysMgt\OM_iDRACTools\IPMI>

Ak by sa mi podarilo rozbehat ipmitool je tu este sanca, ze tie otacky skorigujem pod 50%, minimalne v starsich verziach idracu to slo.

Riesil niekto nieco podobne?

Inak sere ma najviac toto z ich manualu, pretoze je to hovadina.

Dell EMC PowerEdge R350 is a rack-mount server appropriate for attended data center environment. However, lower acoustical
output is attainable with proper hardware or software configurations. For example, the minimum configuration of R350 is quiet
enough for typical office environmen
t.

Mam tam zakladny procak, jednu ramku a 2xssd a na 50% to huci jak kon a urcite to nemoze byt v kancli.

Problem je, ze ti blbci odnali rootovi v idracu aj prava zmenit nastavenie vetrakov.

PS C:\Program Files\Dell\SysMgt\OM_iDRACTools\IPMI> .\ipmitool -I wmi -H 192.168.1.63 -U root -P calvin raw 0x30 0x30 0x01 0x00
Unable to send RAW command (channel=0x0 netfn=0x30 lun=0x0 cmd=0x30 rsp=0xd4): Insufficient privilege level

Vyzera to, ze uplne ignoruje prihlasenie usera a posiela len info na urovni nejakeho bezneho usera a nie admina.

PS C:\Program Files\Dell\SysMgt\OM_iDRACTools\IPMI> .\ipmitool.exe -I wmi -H 192.168.1.63 -U root -P calvin chassis power status
Chassis Power is on
PS C:\Program Files\Dell\SysMgt\OM_iDRACTools\IPMI> .\ipmitool.exe -I wmi -H 192.168.1.63 -U root -P blabla chassis power status
Chassis Power is on