Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako správne zapojiť rgb chladiča Liquid Freezer II 420 A-RGB do Asus Rog Maximux XI Code

Tak že konečne mi dnes prišiel chladič na procesor Liquid Freezer II 420 A-RGB .
Skúšal som ho len tak navoľno zapojiť, ale zarazila ma jedna vec. A tou je jeden konektor. Konektory sú totiž dva.
Jeden som zapojil do do CPU fan ventilátory funguju, a druhý by mal podľa správnosti ísť sem https://prnt.sc/w_NCgL1Ib1fe .
len že ja som na svojej doske v manuáli nič také nenašiel. je to tento konektor https://prnt.sc/F8jsn-yqQGvU.
A musí sa to dať nejako zapojiť, ked v popise maju uvedene že socket čo mam to podporuje.

Vedel by mi niekto poradiť

presne do tíchto pinov som to skúšal dávať len že tam to nedrží...To nemá koncovku ako má napríklad cpu fan

Proste ked sa to tam pokusim dat tak to drží silou vôle… stači aby do toho ventilator fukol a odpoji sa to… a ano hegla sa to

Asi nějaká chybka. Já bych zkusil trochu ty krajní dva piny toho konektoru přihnout od sebe. Hned u toho konektoru je CPU_FAN pokud jej využíváš můžeš oba kabely spojit stahovacím páskem a tím tenhle ARGB zafixovat. Nebo ze starého větřáku ten konektor s kusem kabelu /zaizolovaným/ k tomuto využít.

Zajtra to tam este raz vyskušam dať…
Ale takisto ma zaráža taká jedna vec.
Ak by to bolo správne, tak by sa mali logicky tie
Ventilatory rozsvietit nie?? Alebo to treba zvlášť nastaviť?

Kurnik dnes som pokusal tam ten radiator dať, a nepasuje mi na všetky šrobi. Čo ma prekvapuje. Po vložení mi tam zavadzajú ramky. Preto tam musim dat nejak o 4 srobi menej.