Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LTE router pro datovou sim od Vodafone

Ahoj,
zkusím další radu. Budu mít internet vzduchem od Vodafone, protože lokální poskytovatel mi nestačí. Kluk paří a holky sledují firmy a na to 1-2MB/s fakt je málo.

O co ale jde. Nerad bych ten jejich modem od Huawei. Našel jsem si ubiquiti-unifi-u-lte-pro-d6494558.htm ale dost čtu, že někomu to vůbec nešlape. Máte někdo zkušenost s vlastním modemem pro Vodafone LTE datový tarif?

To Ubiquiti jsem volil protože mám Dream Machine a vše další právě od nich.

Díky moc

Přesně takto nad tím uvažuji, ale kupovat srandu za 7 klacků abych to jen zkusil a pak zjistil, že to nejde se mi fakt nechce. Co jsem četl, tak třeba klasická SIMka funguje, ale datová někomu jde a někomu ne. Pak další varianta je pořídit teda tplink nebo mikrotik, který Vodafone přímo uvádí jako podporovaný, ale nelíbí se mi tam moc to, že pomocí TR069 mají vzdálenou správu toho routeru porizeni-datoveho-tarifu-bez-modemu

Jiná technologie? :) Vesnice

- Wifi
- LTE
- DSL

Wifi mám lokálního poskytovatele, který má vysílač přímo nad mojím pozemkem, kde je krásná viditelnost. Ovšem, je tam slabý zařízení a silnější nebudou dávat, protože by museli posílit celou trasu a tím, že na tom není tolik klientů připojených, tak nic. A to v nabídce je "až 70Mbps"
DSL je tu sice natažený a nabízí se tu 50Mb/s, ale problém je, že by se musel natáhnout kabel od silnice ke mne a za to chtějí 1/4 mega (nereálný)
LTE tu nabízí jen Vodafone 50Mb/s, ostatní jen 30Mb/s

No a pak je tu optika u dálnice, kterou mám asi 50m, ale tam by se musel zaplatit poplatek za natažení a hlavně, CETIN mi řekl, že není problém, ale bude to drahý i na měsíční poplatky, protože jde o českou páteř :D