Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC Sestava, +- 32 000 Kč

Zdravím všechny

Po dlouhé době si chci udělat radost a koupit si komplet nový PC na full hd hraní, na RGB věcech si už nepotrpím, takže jedu spíš na funkčnost než na vzhled. Poskládal jsem zatím jenom takový základ, který bych si v pc dokázal představit.
Akorát si nevím rady, který zdroj bude nejlepší a taky case... takže se zkouším obrátit na profíky :)
PC bude primárně na hry(Metro Exodus, Hogwarts legacy a podobné náročné tituly, ale taky csgo a podobné klasiky), u case bych uvítal prosklenou bočnici.
Taky mě napadlo dokoupit M.2 SSD čistě na systém, ale netuším kterých z těch menších velikostí vybrat..
Budu moct rád za každou radu/možnost uvítám i klidně nějaké zlepšení sestavy. Budget je 35K, proto +- 32k :-D

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=7A6C6E6D6B68687B7

Jestli jsem něco zapomněl zmínit, tak se omlouvám, v komentářích doplním.

loading...

Já bych měl hlavně velké dilema jestli to stavět na řadě 5x00 která defakto skončila nebo na řadě 7x00.

Procesor 7600x je dražší o 1700, ramka o 1500 a nejlevnější deska o 1800. Dohromady tedy cca 5tisíc což není málo ale zase to není tak šílená částka.

Pokud bych chtěl řadu 5x00 kontroloval bych bazary.

Zdroj bych vzal s desetiletou zárukou. https://www.alza.cz/corsair-rm850x-2021-d6489372.htm?o=2

Skříň si vyber fakt sám, já koupil na bazosi skrablou za 400 mam to pod stolem zajímá mě výkon. Potřebuješ řešit akorát velikost chladiče cpu, délku grafické karty co pojme a jestli to má usb vpředu a jaké. Protože jsi schopný sestavit solidní základ tak to zvládneš:-)

1TB nvme je ztráta času. To cos vybral je slušné, mám v 2TB verzi tam buď koupit chladič nebo vzít jednostranný 2TB např https://www.alza.cz/samsung-980-pro-2tb-d6321573.htm
ale pokud jde o cena/výkon nepoznáš rozdíl mezi https://www.alza.cz/adata-xpg-gammix-s11-pro-2tb-d6360681.htm#fotovideo

Děkuju ;-)

Trošku jsem si s tím pohrál a došel jsem k tomuhle:

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=7A6C6E6D6B68687B7

Budget mi vychází úplně skvěle + budu prodávat staré pc, takže tam nějaké ty drobné získám :-D
Akorát u toho zdroje co jsem koukal, tak by 850 mělo stačit, ale nejsem si jistý.. disk jsem nakonec vzal Adata XPG(2TB) a hodil jsem tam menší 256Gb na systém a dokumenty a takové drobky. Je to hloupost? Mám rád v tom pořádek( jeden disk - systém, druhý disk - hry atd..)

Mně se to celkem líbí, ale nechápu smysl dvou SSD disků, přijde mně to zbytečné. Raději bych vzal jeden větší a rozdělil na dva oddíly nebo jako druhý disk koupil klasický mechanický disk. Jasně, není tak rychlý, ale na různé dokumenty, archivy, fotky a filmy je plně dostačující. Navíc v případě havárie je obnova jednodušší, ale předpokládám, že máš ještě zálohu uloženou někde mimo PC. Jinak je to fajn i tak, neber ty disku jako výtku, jen jako doporučení.

Jo, chápu. Ale mít zálohu jen někde v cloudu není zrovna nejlepší nápad. Je lepší, když máš ještě jinou zálohu na disku, ideálně uloženou mimo domov. Samozřejmě záleží na obsahu a na tom, jak moc Ti na datech záleží. Pokud to jsou jen filmy, tak čert to vem, dají se stáhnout znovu, ale pokud to jsou třeba rodinné fotky a videa, tak je lepší mít více kopií a na více místech. Stručně řečeno je vždy na uživateli, jak moc si cení svých dat.

Zdroj by stačil 550w zbytek je rezerva.850 optimální pro případný upgrade.

. disk jsem nakonec vzal Adata XPG(2TB) a hodil jsem tam menší 256Gb na systém a dokumenty a takové drobky. Je to hloupost? Mám rád v tom pořádek( jeden disk - systém, druhý disk - hry atd..)

Za mě spíš blbost. Však si ten 2tb můžeš rozdělit na dvě půlky jak to já nebo libovolně jinak.
Ale zase můžeš koupit ještě jeden k tomu za 400 pouzdrilo na USB a můžeš ten disk klonovat na ten USB. A z toho USB jde i bootovat.

Ještě navrhují přečíst si recenzi 4070 já PC tuning a podívat se na diskusi k článku.

A vidím že ve skříni máš zase okno. Jako ty paměti to nevytrhnou...chladič se dělá i v provedení ARGB za 1250

Jj, to asi všichni :-D Stane se, o nic nejde. Jen to prosím neber jako urážku, tak jsem to ani v nejmenším nemyslel. Prostě horší den, ale jedeme dál :-)
Ještě jednou se omlouvám a věřím, že to nebereš osobně.

Připomíná mně to pro mě hrozně trapnou historku z mládí, když mně bylo asi 18 nebo 19 let. Byl jsem v trafice tabáku. Chtěl jsem jít ven a dovnitř šla nějaká žena a já na ni jako puberťák zakříčel "Jsi slepá nebo co? První se vychází a potom vchází!". Ta paní byla ale opravdu slepá a měla slepeckou hůl. Ještě se mně omluvila se slovy "pardon, já jsem opravdu slepá". Tak trapně mně od té doby nebylo. Alespoň jsem ji jako omluvu doprovodil domů a odnesl tašku s nákupem. Pro mě obrovské poučení. Nedokážu si ani představit, že bych byl úplně slepý a od té doby se snažím nějak handicapovaným lidem a zvířatům jakkoliv pomáhat.

"A vidím že ve skříni máš zase okno. Jako ty paměti to nevytrhnou...chladič se dělá i v provedení ARGB za 1250" Jak si to myslel? Chladič nebude překážet ramkám a když už mám to okno, tak mám jít do RGB verze? Jak jsem říkal, na RGB si už nepotrpím a bočnice je pro mě základ :-D