Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo motherboard RAM kompatibilita

Dobry den,

chtel bych koupit svoji zene upgrade do jejiho stareho PC. Vidim nejvetsi problem v RAMkach, ktery ji to proste neutahnou. Nicmene vubec si nejsem jisty, jake RAMky jsou kompatibilni do socketu.

Jedna se o tuhle prebuild sestavu - Legion Y720T-34ASU (https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/desktops-and-all-in-ones/legion-series/legion-y720t-34asu/90h9)

A jsem si tak na 80-90% jisty, ze ten motherboard v tom by mel byt tento - https://store.emprgroup.com.au/p-489658-00xk277.aspx

Nicmene za boha nedokazu najit jaky RAMky to utahne jestli koukam na DDR3 nebo 4ky (5ky si myslim ze urcite ne) a do jaky MHz vyse to zvladne.

Hrozne bych ocenil kdyby nekdo dal doporuceni, myslim si ze se vlastne za docela levno da koupit dobra parada (ma tam ted jen ten zaklad 8GB nejaka Lenovo basic)

Dekuju moc predem

problem v RAMkach, ktery ji to proste neutahnou.

4. pád - koho, co neutáhnou? Můžeš být konkrétní? Jaké se používají aplikace, kolik je volné/obsazené RAM?

8 GB je na dnešní dobu slušná kapacita, samozřejmě myšleno pro běžné domácí/kancelářské PC. Nebo to má být herní PC?

Diky za tipy a urcite se pokusim lepe vyspecifikovat, jak rikam nejsem expert.

PC ma byt herni, moje zena na tom primarne hraje hry i novodobeho razu , ktere ji pameti uz nezvladaji.

Co jsem nedokazal popsat a zkusim zadefinovat:

1. ''Jestli to RAMky utahnou'' - co tim basnik myslel, mam v hlave nejak zafixovano, ze motherboardy starsich generaci dokazi ''vyuzit'' neboli podporuji RAMky jen do urcite vysky frekvence. Abych to uplne jednoduse pouzil na prikladu

2. Dostal jsem dobrou referenci napr tady na Corsair RAMky https://www.alza.cz/corsair-32gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-vengeance-lpx-cerna-d5800369.htm a moje predstava/otazka je vlastne hrozne jednoducha, kdyz je koupim a jednoduse vlozim do motherboardu, pujde to a bude vse fungovat jak ma? :D

Jestli si to predstavuju jak hurvinek valku vyvedte me z omylu a pripadne klidne radu co koupit aby vse fungovalo. Skutecne ten umysl je zlepsit vykonnost herniho PC.

Dekuju moc

Na instalaci RAMek není nic složitého, prostě se jen zacvaknou. Můžeš narazit na problém s kompatibilitou nebo že nepoběží na maximální frekvenci.

Stále zůstává otázka, jak jsi přišel na to, že je nedostatek RAM? Nebo aby sis nemyslel, že se tím zvýší počet FPS....

Pokud jsem správně koukal, tak deska v tomto PC podporuje max. 16 GB RAM. Nicméně bych se připojil s dotazem. Podařilo se mi zjistit, že v sestavě je MB - PN: 00XK277, ale nikde se mi nedaří zjistit, jaké CPU podporuje. Koupil jsem tam synovi Ryzen 7 5700G a PC nenaběhne. Poradí prosím někdo?

Kup pokud je možné stejný modul jako je ten stávající. Předpokládám, že teď tam máš 1x8GB, tak dokup druhý stejný modul. Tím neříkám, že pokud koupíš jinou značku, že to nebude fungovat, ale je lepší mít vždy totožné moduly se stejnou frekvencí a časováním.