Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta u NB HP

Dobrý den všem,
vlastním NB HP 4740s kde ve výpisu zařízení jsou vypsány dvě grafické karty a to AMD Radeon HD 7650M a Intel HD Graphics 4000.
v liště níže jde vidět, že jsou nainstalovány dvaovladače na grafiku Intel i AMD.

Můj dotaz jde, zda jde zjistit která z grafik se spouší? Nejde mi dohlavy, že by zrovna tento tarý NB měl zválšť grafiku.

Jinak co se mi děje, že když jsem na NB nainstaloval CSko, tak se hra extremně sekala což samozřejmě nikdy nedělalo. Další věc je, že PC někdy hodí bluescreen a restartuje se (někdy je v popisu chybu něco s graphic driver)

Všem díky za příadné info.

A prečo by nemohl m,ať dve grafiky? Jedna integrovaná Intel a jedna discrete AMD?
Hľa - https://icecat.biz/p/hp/c5c84ea-abh/probook-notebooks-4740s-15655822.html
Ak je v ňom Intel Core i5-3210M - tak tam tá grafika je.
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/67355/intel-core-i53210m-processor-3m-cache-up-to-3-10-ghz-rpga.html
Poznámka na záver: prepínanie grafík si riadi samotný OS - ak potrebuje grafický výkon prepne na dedikovanú, pri menšej potrebe ide na integrovanú. Niektoré NB to kombinujú - idú na integrovanú a dedikovanú používajú ako akcelerátor - základ vykresľovania vykoná integrovaná a zložitejšie výpočty pre vykresľovanie dokončí/ dopočíta dedikovaná.

Děkuji za info,
takže řešit že by jsem záměrně potlačil integrovanou grafiku a nechal jen tu AMD je blbost? Opravdu si to systém řídi sám a nemusím se o nic starat?

Kdysi dávno jsem na svém stolním PC vypínal po čase hrani tuto grafiku za integrovanou (v Biosu) jelikož se mi přehřívala. Myslel jsem že to lze i tady v Biosu ,,někde,, nastavit aby se spouštěl jen ta výkonější.

Díky za info,
noťas jsem nechával u kamaráda z IT ,,čistit,, a ůdajně nějak moc zapřášený nebyl. Prý u tak starého NB už může být normální že se přehřívá tak nevím..
Čištění PC mi problém nedělá ale u NB jsem ještě spodní chasi nerozdělával. Mám strach aby jsem to nepokazil.

Pokud hrajes hry gameranger a roblox tak to mas nastavene dobre.
Nastaveni CSGO tam nevidim, tomu moc nerozumim.
Ale jak pises o BSOD, samozrejme i u grafik (=GK) dochazi k porucham, takze je mozne ze tvoje grafika odchazi do kremikoveho nebe. V tom pripade pomuze pouze vymena GK.
Kdyz si stahnes, nainstalujes a spustis Furmark, hazi ti to nejake chyby ?
https://www.techpowerup.com/download/furmark/