Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černobila laser tiskarna na firmu

Zdravím.
Mame vic jak rok HP LaserJet M209dwe.
Nejhorši tiskarna co jsem kdy viděl, ktera musí být připojena k internetu, jinak po 24 hod přestane fungovat.
Doporučte něco lepšiho s tonerý za rozumnou cenu?
Upně nam stači jen USB.
Budou se tisknout jen važí listky z nakladní váhy.
Děkují.

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Laser v monochromu s připojením pouze přes USB na opravdu velmi levný tisk u HP je potřeba hledat v bazarových a ještě jednoduchých kusech, kde se nemá, co pokazit, např. léty ověřené nezmary HP LJ1200 nebo HP LJ1020, apod. s tonery za pár šupů na tisk 2500 stránek.

Tyhle staré šlupky už určitě ne! Tam se nekazí HW, ale podpora! HP postupně odstraňuje z Windows update drivery, takže např. LJ1100(A) už nejde nainstalovat - já jsem si naštěstí ještě stihl zaarchivovat CABfile... A oni to v boji za nové prodeje dřív či později umrtví!

Úplně v poho ;-) Bez problémů v několika kusech mi jedou pod Win10 a nevidím problém, aby nejely i pod Win11 ještě dalších x let. Sice HP se neobtěžoval vydat ovladač už ani pro Win10, ale zcela bez problémů fungují s driverem pro Win8. Takže nějakého umrtvování je zbytečné se obávat, protože driver půjde stále někde stáhnout, i když jej jednou HP ze svých stránek dá pryč. Ale, když chce někdo v menší firmě tisknout v monochromu zbytečně draze a používat jenom ty "správné" tonery a chce si připlatit za jiné možnosti připojení, které stejně nevyužije, proč ne. Navíc tyhle staré kusy mají ještě zapékací jednotku v toneru a ne v tiskárně, což je obrovská výhoda. U těch kusů jediné, co může časem při hodně extrémním provozu trochu pozlobit je gumový podavač papíru ze spodního zásobníku, který se dá stále sehnat nový za pár kč a je lehce vyměnitelný. Takové nezmar laser tiskárny s tiskem za hubičku už prostě dneska nikdo nedělá.