Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kurzor myši behá splašene po obrazovke...

PC s Win 10 PRO. Zrazu mi začal kurzor myši behať po obrazovke krížom krážom, aj keď som s myšou nič nerobil. Potom mi odišiel niekde do rohu a tam sa trasie. Situácia sa nezmenila ani keď som myš úplne odpojil - kurzor v rohu sa stále trasie. Skúsená aj inám, ale podobná myš - žiadna zmena. PC som skontroloval, žiadne vírusy ani nič podobní tam nie je. Myš bola nejaká obyčajná káblová USB. Čo s tým? Vďaka.

Nemůže to způsobovat nějaké jiné zařízení, třeba připojené přes bluetooth. I windows10 stále rozeznává zařízení "standardní sériová myš" takže když připojíte GPS, která vysílá 9600Bd (nebo si to systém myslí), tak kurzor začne pobíhat jak splašený, náhodně někam klikat a podoně. To samé arduino a vůbec cokoliv, co vytváří sériový port (pokud to člověk programuje sám, tak pomůže před vysíláním nějakou chvíli počkat, ale těžko něco takového zajistíte u finálního výrobku). Dost blbě se toho zbavuje, protože je potřeba příslušné zařízení standardní sériová myš zakázat ve správci zaříení, ale to s pobíhajícím kurzorem se dělá blbě a při odpojení zase tam neni.
Tipoval bych teda, že to nedělá myš, ale něco jiného, co systém jako myš vyhodnotil. Ale co byste mohl mít připojené k počítači, aniž byste o tom věděl?