Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestal jít internet na PC

Dobrý den, ahoj,
mám takový problém, dnes ráno mi přestal jít internet do PC zezadu PC ani nesvítí port na internet a když spustím diagnostiku sítě tak píše připojte pc adapter nebo zkuste jiný.
Jiný kabel jsem zkoušel. Internet v bytě běží, na televizi a wifi jde taky.
V příloze zasílám sestavu PC.

Děkuji za případné rady :)

Zkontroluj nebo vyměň LAN kabel, třeba ho překousal křeček.

V té historické sestavě taky mohla umřít integrovaná síťovka (stává se), dá se nahradit externí USB síťovkou.
Ve Správci zařízení síťovku vidíš - správně nainstalovanou?

Když připojíš místo PC jiný počítač nebo notebook, internet funguje?

Taky můžeš zkusit restartovat switch nebo router (krátkým vytažením ze zásuvky).

ve spravci zarizeni (devmgt.msc) vidis sitovou kartu?
kdyz prepojis kabel od pc do jineho portu routeru, internet taky nejede?
prikazovy radek (cmd.exe), v nem spust prikaz:

ipconfig -all

dava ten vypis smysl, mas normalni ip adresu?