Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook HP655 závada displeje?

Mám starší NB HP655 s W XP. Už ho skoro nepoužívám, ale tu a tam se mi hodí, třeba proto, že je u něj mechanika DVD, u toho novějšího co ho běžně používám už chybí.
Onehdy jsem ho zapnul a displej začal hrát všemi barvami, ale ne takovými co jsem čekal. Odstín byl do růžova a na části jsou svislé pruhy Kus jsem vyfotil, když tak vyfotim ještě jednou, snad lépe.
Než začnu shánět nějakého opraváře nebo se v tom šťourat sám, můžete někdo poradit, kde by mohla být chyba a jestli stojí za to pokusit se o opravu?
[97012-hp655-jpg]

možná plochý ohebný kabel nakřivo, možná zlomený ten co vede kolem pantů.
je to fuk - hw co utáhne tak leda winxp, patří nesmiřitelně vyhodit.

jestli je pro tebe uhelným bodem cd mechanika kterou použiješ 1x za rok, existují externí usb typy. dokonce i v bazarech, takže to není taková pálka.

a když se ti nechce místo vyhozeného shitu dávat 13t. za nový, existují prodejci repasovaných pc/ntb.

Viz. TakUrcite. Zkus zapojit externí monitor nebo to zapoj do Tv. Jestli se to bude chovat stejně, bude na vině nejspíš grafický čip. Když to bude normálně fungovat, bude chyba nejspíš ve FLEXi kabelu (mez deskou a displayem). Může být uvolněný nebo špatně nasazený. Začal bych ale tím externím monitorem nebo připojením
k Tv.

Tak aspoň že tak. Grafický čip je v pořádku, to je malá výhra :-)
V tom případě ještě zbývá pohrát si s tím FLEXi kabelem, který může být uvolněný nebo v některém místě dokonce ulomený, ale to se moc často nestává.
Častým otevíráním a zavíráním se u některých notebooků může uvolnit. Jestli se Ti do toho chce, můžeš ho vytáhnout a kontakty očistit isopropylem nebo technickým lihem, zasunout zpět a zacvaknout. V nejhorším případě můžeš ten notebook používat přes nějaký monitor nebo TV.