Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kúpa notebooku

Nazdar, chcel by som kúpiť nový notebook, no v notebookoch sa moc nevyznám. Mám MSI Katana GF66 11UC-244CZ študujem Pozemné staviteľstvo a potrebujem 2D a 3D programy. Tento MSI programy nezvláda, rýchlo sa vybíja, často sa mi stalo že programy vyplo a počas používania týchto programov seká.
Rozmýšľam nad Asus TUF Gaming A17 (FA707RM-HX038W) (FA707RM-HX038W)
Myslíte, že to bude zvládať alebo by ste vedeli poradiť niečo lepšie?
Cena max 1300

Aké programy používaš? Tvoj NTB má 8GB RAM, to môže byť limitujúce a možno príčina problému. Počas práce v programe si otvor správcu úloh a zvoľ kartu výkon. Uvidíš ktorý komponent ide na doraz.

Keď si otvoríš v ovládacom paneli: Ovládací panel\Všetky položky ovládacieho panela\Možnosti napájania
Máš nastavený správny režim? Je možné že na baterke to prepne do úsporného režimu a výkon máš len po pripojení napájania. Vieš to samozrejme nastaviť nech to ide vždy na potrebný výkon ale bude ti batériu žrať rýchlejšie. S týmto veľa nespravíš a musíš sa zmieriť s tým že ak budeš HW vyťažovať na max tak sa NTB vybije rýchlo. Riešenia sú rôzne stačí ak budeš hľadať... Máš nevyhnutné aby to bol NTB?

Ak máš ten NTB v tejto konfigurácii ako vidím v popise https://www.alza.sk/msi-katana-gf66-11uc-244cz-d6485143.htm tak 8GB ťa tam zrejme limituje. Over si podľa toho čo som písal v predošlej správe či dosahuješ pri práci maxima kapacity RAM. Ak áno pomôže dokúpiť ďalší RAM modul, podľa MSI webu "Max 64GB, DDR4-3200, 2 Slots" čiže ak na prácu potrebuješ viac tak môžeš doložiť ešte jeden rovnaký modul a máš 16GB. Zisti si koľko odporúčajú na konkrétnu prácu ktorú vykonávaš. Dnes je už aj 16GB pomerne málo a aj mňa to občas limituje. Čiže možno bude pre teba lepšie ísť do 32GB.