Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový systémový disk do pc

Ahoj,
chtěl bych poprosit o radu ohledně SSD. Mám v pc MB Asus Prime Z270-K a jako systémový disk Samsung SSD 850 EVO 250 GB (SATA-III). Disk běhá pořád dobře, ale už mi nedostačuje svou velikostí. Chtěl jsem se zeptat, zda do desky půjde zapojit nějaký takovýto disk -> Samsung SSD 970 EVO PLUS 1TB MZ-V7S1T0BW (M.2)? Nebo se mám poohlédnout opět po SATA III? Cenově bych chtěl tak do 2 000 ,-Kč + velikost alespoň 1 TB.
Předem děkuji za reakci.
ZecK01

1 x M.2 Socket 3*1, , with M Key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA mode & X4 PCIE mode)
1 x M.2 Socket 3*2, , with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA mode & X4 PCIE mode)

Takže v podstatě jakýkoliv M.2 SSD, lépe samozřejmě NVMe.