Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepresna GPS v telefonu

Ahoj, vlastnim Realme 8 5G, ktery ma problemy s GPS. V Google Maps telefonu dlouho trva, nez zjisti, kde se vlastne vubec nechazi. A kdyz uz to konecne zjisti, tak stejne aktualni pozice skace z jedna ulice na druhou a zpet, casto se mi ukaze, ze jdu na opacnou stranu, nez skutecne jdu atd. Na zacatku jsem vsak takove problemy s telefonem nemel. Aplikace mapy.cz se chova podobne.

Nemate prosim nejake doporuceni, jak se s timto vyporadat? Mohu nekde v nastaveni zvysit citlivost GPS modulu, zlepsit to pouzitim dat, zmenit aplikace ci neco jineho?

Moc dekuji

Vyzkoušej aplikaci Sygic. Sice už pár let žádnou aplikaci nepoužívám, ale dříve byla výborná pro cestu na dovolenou. Myslím, že jsem stahoval jen nějakou 14 denní verzi, ale ta mně stačila a byl jsem nadmíru spokojený.

Sygic je v základu zdarma. Ale ten problém je jinde - že příjem GPS je špatný (typicky ve městě). Než jinou navigaci, je lepší nainstalovat GPStest, popř. jiný nástroj, který ukáže na kolik satelitů má přijímač fix:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.gpstest&hl=cs&gl=US
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=cs&gl=US

... a samozřejmě ideálně v reálném čase srovnávat s jiným telefonem.

Dal jsem tomu šanci u sestřina poměrně drahého Xiaomi cosik (střední třída) a ve srovnání s Qualcommem je to prostě horší řešení, nejen kvůli GPS (wifi je taky tragická, ale to v posledním updatu už trochu opravili). A nejde tak ani o přesnost, jako o to, že tomu někdy "straší na cimbuří"

Proč? Já měl kdysi Homtom S8 a ten měl taky Mediatek procesor a při cestě na dovolenou navigace ukazovala naprosto perfektně. +- pár metrů.
Nikdy jsem s ním neměl nejmenší problém, teda než mně spadnul do vody...