Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SDXC karta nejde naformátovat

Dobrý den, vybalil jsem novou paměťovou kartu Verbatim microSDXC Pro 64GB a nejde naformátovat ani v žádném fotoaparátu ani ve Windows10, píše to, že formátování není možné dokončit. Správa disků kartu vidí jako RAW Primární oddíl, v pořádku a je tam vidět i kapacita 58,94 MB. Dělal jsem test povrchu v Niubi Partition a vše v pořádku. Dá se ještě něco zkusit, nebo je to na reklamaci? Děkuji za názory.

Předmět Autor Datum
Jakou máš čtečku karet? Jaký fotoaparát? Když to je micro SD, tak používáš předpokládám nějakou redu…
host 26.04.2023 17:36
host
Zkoušel jsem různé adaptery i bez adapteru, různé fotoaparáty Canon a Sony, něco brání naformátování…
Georgiuss 26.04.2023 17:59
Georgiuss
Mal som zopár krát problém že W10 nevedel určité úložiská rozchodiť. Skús pripojiť kartu do mobilu s…
KMX 26.04.2023 19:15
KMX
raw sice může být následek blbého vyjmutí sd karty během zápisu (bez odpojení), ale vyreklamuješ to.… poslední
lední brtník 26.04.2023 20:29
lední brtník

Zkoušel jsem různé adaptery i bez adapteru, různé fotoaparáty Canon a Sony, něco brání naformátování karty. Jiné karty jsem ani nemusel formátovat a hned fungovaly. Vidím ve Správě disků, že oddíl není aktivní, mohlo by to mít vliv?

Mal som zopár krát problém že W10 nevedel určité úložiská rozchodiť. Skús pripojiť kartu do mobilu s androidom. Ten jednoducho dá všetko do poriadku a sfromátuješ kartu. Potom už W10 by mal zvládnuť naformátovať na súborový systém ktorý chceš. Nejaké úložiská som vo W10 rozchodil keď nešli formátovať klasicky cez explorer. Otvor si CMD a zadaj diskpart potom zadaj list disk a select disk a číslo ktorý disk to je z toho výpisu čo ti naskočí. Nakoniec zadaj clean. Vieš tam aj formátovať a robiť iné príkazy. https://www.youtube.com/results?search_query=cmd+diskpart

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru