Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký zdroj do Dell Optiplex 3020 MT

Ahojte. Můžete mi poradit? Chci si koupit počítač Dell Optiplex 3020 MT ale on má zdroj jen 270W. Chci s ním hrát a dát si do něho kartu GTX 1060 ARMOR 6G OCV1 od firmy MSI. Je jedno jaký zdroj tam dám? Budou konektory DELLU pasovat? Známej mi jen řekl, že zdroj musí mít konektor PCIE což předpokládám, že to je na to napájení grafiky která má nahoře osmi pinovou zásuvku. Bude tam pasovat cokoliv nebo ne? Děkuji za radu.

Dell optiplex 3020 má speciální zdroj. Nepoužívá standardní konektory. Takže celkově ten nápad není dobrý.

Technicky to jde obejít koupí redukce
https://www.moddiy.com/products/Dell-OptiPlex-3020-PSU-Main-Power-24-Pin-to-8-Pin-Adapter-Cable-30cm.html

Dáte sem odkaz na ten počítač? Aby se dalo zhodnotit jestli je to úplný nesmysl. Pravděpodobně jde o 9 let starý počítač vhodný do kanceláře a výměnou zdroje by to zdaleka nekoncilo.

To ne. Radu si beru k srdci ale jsem smutná. Myslela jsem, že to půjde. Moc tomu nerozumím. Tu grafiku už mám ale moje možnosti jsou omezeny. Postavit komplet novou sestavu tak na to nemám. Ani náhodou. Můj strop je 3 tisíce plus pár korun na zdroj kterej by mi nechal známej za babku. 500W prý postačí. Ale i on řekl, že ten Dell bude fungovat. Hmmm, jsem blbá, asi :-) Ale teď mám jinej problém. Jak poznám, že ten počítač zvládne to co chci? Microsoft flyght simulator, tomb raider shadow, gta5, zaklínač, syberia a teď jsem si udělala tankovou onlinovku protože jsem hrála wotko a na to prostě nemám. Je to pay to win hra takže nic pro mě. No pokusím se najít něco na tom bazoši. Děkuji ti.

Tady to samé s hodnotou 1000kc borec předělal do nové bedny
.Sehnal k tomu zdroj, redukci, grafiku...
Jen ještě mohl vyříznout vzadu ten zadní bracket a předělat do nové skříně.

https://pc.bazos.cz/inzerat/167236173/herni-pc-i5gtx-1060256gb-ssdhddram-816gbwin10zaruka.php

Hlavní problém je pokud je to pro dítě tak první co udělá tam začne cpát jsou nové hry (které vidí v televizi, mají spolužáci) a to to prostě neutáhne. Takže zklamání a protažený ksicht a v podstatě i vyhozených 6 nebo kolik tisíc. A nepomůže ani první pokus o vzkříšení (+8GB ram) ani druhé (SSD) ani třetí (shánění lepšího cpu co by ještě pasoval do desky).
Pokud by to bylo pro někoho kdo chce hrát staré hry (třeba strategie) a bude plně chápat omezení jaké má 8let starý počítač a riskne i to že se pokazí proč ne.

puvodni kancelarsky dell utahne win10.
jenze aby to utahlo nejake hry (a neni rec o novejsich), je nutna vykonnejsi grafika, minimem je prave ta gtx1060.
- ta gtx ma vetsi naroky na zdroj, jenze puvodni v kancl. dellu je nestandard, klasicky atx tam nemusi pasovat.
- jsou vetsi naroky na datovy tok predvypocitanych scen z procesoru do grafiky, uz nestaci 2jadrovy starsi pomaly procesor, se kterym mohly jet win10, co nepotrebuji trvale renderovat umelou 3d scenu
- slozitost herniho zobrazeni vyzaduje nejakou videoram na grafice
- celkem velka herni data se nacitaji z disku, proto aby nebrzdil se pouziva ssd. i obycejne office/internet jsou se starym mechanickym diskem pod w10 viditelne pomale. pokud to uzivatel jeste zabije dodateckou instalaci vlastniho antiviru, je to nepouzitelne.
- vsechny aplikace bezi v pameti (ram), tam se musi vejit bezici hra soucasne vedle stavajicich w10, ktere jsou v pameti samozrejme taky, rozbaluji se tam komprimovane graficke textury do bitmap. proto naroky na osazenou ram a jeji vyssi rychlost.
- vsechny ty komponenty jsou zapichnute v nejake zakladni desce. prilis stara deska nebo osekane kancl provedeni je stopka pro vymeny rychlejsich komponent pro hry. krome generacnich rozdilu muze byt nemoznost osadit sirsi grafickou kartu, vymenit vykonnejsi napajeci atx zdroj misto nekdy pouziteho btx...

to jsou duvody, proc je potiz delat herni pc z puvodne jednoduche kancelarske bedny.

Každá hra co jsi jmenovala má svojí stránku kde je napsáná minimální a doporučená konfigurace. A tím že některé hry se několik let vylepšují třeba právě Word od tank co jsi asi hrála nebo eurotruck simulátor a potom chtějí lepší stroj. Takže tu minimální brát s rezervou.

Tak jestli je grafika a zdroj k dispozici tak bych k tomu přidal nejlevnější skříň z bazaru a potom bych se podíval co by stálo další.

grafika je
zdroj od znamyho za babku

1450 https://www.alza.cz/asus-prime-a520m-k-d6113300.htm
840 https://www.alza.cz/kingston-fury-16gb-ddr4-3200mhz-cl16-beast-black-d6633192.htm
1100 disk https://www.alza.cz/adata-legend-800-1tb-d7708659.htm?o=2

150 obal na součástky (skříň to nazývat nebudu) https://pc.bazos.cz/inzerat/166693440/pc-skrin-eurocase.php
procesor 1500 https://pc.bazos.cz/inzerat/167499833/amd-ryzen-5-3600.php

Psalas, že náctiletá už nejsi tak u toho procesoru bych dal osobní předání a skřín taky osobní ať neplatíš poštu - vyber si součástky poblíž svého bydliště. K procesoru je potřeba koupit chladič-ideálně i s ním, někdo to dává bez něj. U procesoru se kontrolují piny jestli nejsou pokřivené. Ideálně k tomu obchodu někoho vem kdo už ten pc skládal a klidně desku a vložte jej. Riziko tam samozřejmě je.
Na bazoši se zejména u starších věcí smlouvá, když něco prodávám rovnou si nahodím cenu abych mohl dát slevu! Takže klidněš to můžeš o dvě tři kilas stáhnout nebo mít grátis poštovné.

Tohle je podle mě tak 10x lepší než ten starej krám a na desku, RAM a SSD bude záruka. A je tam nějaká šance na menší upgrade (5600/5600x