Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zformátovat původní systémový disk

Nahradil jsem systémový NVMe disk větším NVMe diskem ten původní používám jako obyčejný disk vložený do redukce v PCIe slotu. Problém je v tom že ten starý zformátuje jen ten oddíl na krerém byl původní systém, ale jsou na něm odddíly které si vytvořily W při instalaci a to oddíl pro obnovení,systémový EFI a 1x nepřiřazeno. Sice jsou to oddíly o velikosti 500MB ale nelze je spojit tak aby disk měl jen jeden oddíl. Domnívám se že to je příčinou že mi PC po spuštění botuje dvakrát i když jsem v UEFI dal zbytek možností na disabled. Pokud budete umět poradit budu za radu vděčen Děkuji a nashledanou

0. zálohuj si veškerá data na tom starém disku, bude kompletně smazaný.
1. jako správce spusť příkazový řádek (příkazy píšu velkými písmeny)
2. do něj napiš DISKPART - spustí se ti správce disků.
3. zadej příkaz LIST DISK
4. podívej se do výpisu, identifikuj disk ke smazání podle velikosti a zjisti si jeho pořadové číslo "X"
5. zadej SELECT DISK X
6. zadej CLEAN

Následně můžeš disk inicializovat a rozdělit už v klikacím správci disků.

Lze samozřejmě nainstalovat nějakého správce disků třetí strany a pak šoupat s daty, ale i tak by sis měl udělat zálohu a výše uvedená procedura je absolutně nejrychlejší a hlavně 100% účinná.