Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Názor na PC zostavu

Zdravím, zaujímal by ma váš názor na túto zostavu ktorú som si objednal. Má slúžiť na hranie FPS/Multiplayer hier na 1440p (240hz) typu CSGO, Lolko, 7 days to die, Rust, Sons of Forest a podobne. Na nejaké novinky (single player kampaňovky) ktoré by som si chcel užiť po grafickej stránke naplno mám PS5 takže som netlačil pri objednávaní na najdrahšie zostavy.

https://www.czc.cz/1c75049dnggo18n2n7rmp4ec2e/seznam

Na záver by som mal ešte dotaz či mám monitor ktorý som si kúpil k tejto zostave Samsung Odyssey G7 32' pripojiť cez DP (súčasťou balenia) alebo HDMI aby som využil jeho plný potenciál.

Díky za každý názor a tipy.

Za mě je to dobré. Druhý chladič si myslím, že není potřeba, ten přibalený k CPU je naprosto v pohodě. Myslím, že rozdíl mezi nimi nepoznáš. Za ušetřené peníze bych si koupil raději nějaký mechanický disk na filmy nebo zálohy. Už to máš objednané, tak je nějaký názor stejně jedno :-)

Rozdil pozna v tom ze s timhle bude citelne tissi, ne ze ne. Ten Fortis 5 je fakt povedeny, trochu zbytecne "dual fan" - imho staci s jednim 140mm fofrnikem a usetrit ty cca. dve stovky.

edit - tyhle Silentium/Endorfy case beru jako takovou znouzecnost, za ty penize budiz, ale zadna slava to neni. Hlavne montaz disku teda. Ucel splni, lepsi jsou v podobne cene (mozna mirne drazsi) treba Fractal Design

Poznam, v klidu i zatezi. Ale ja proste chci pocitac ktery neni slyset tak ze vubec. Coz s tim Fortisem v pohode (mam ho ted na R9 5900X). V zatezi je bohuzel slyset grafika, ale vyjma hrani her mam proste desktop tichy tak ze neni poznat jestli je pocitac zapnuty nebo ne. Coz s boxovanym znat je.

- netvrdim ze ten pribaleny je spatny, na to ze jde o boxovane chladice jsou ty od AMD vcelku OK - na rozdil od absolutne nepouzitelneho shitu u Intelu. Aspon teda u tech vykonnejsich - drazsich procesoru. Ale pokud uz delam slusnou sestavu a neni vylozene nutne setrit kazdou korunu, vzdy tam dam neco lepsiho - tissiho.

Jako rozdíl poznáš, když se na to zaměříš, ale jinak je to podle mě zanedbatelné. Je to ale subjektivní. Já mám třeba na jednom PC vodní chlazení a zdá se mně daleko hlučnější než Freezer 7 pro. Ten není sice žádná hitparáda, ale otáčky +- 800rpm jsou v naprosto v pohodě. V zátěži max 1000-1300.

Zostava dobrá. Mohol si kúpiť rovno 2TB SSD. Cena za 1TB 1873kč x2 3746kč a 2TB kus je za 3294kč. Cenovo lepšie teda vychádza 2TB model a keď si to zoberieš tak 1TB je dnes málo. Ja mám 6TB SSD+záloha ale to som magor. 2TB je zlatý stred a zopár rokov to bude ešte stále stačiť pre väčšinu ľudí. Za zmienku stojí ASUS zdroj. Neviem kto im to vyrába, nemám skúsenosť takže nekritizujem a nehovorím rovno že je to zlý produkt len sú overené Seasonic, Corsair a BQ zdroje v tej istej cene by som skôr šiel napríklad do https://www.czc.cz/be-quiet-straight-power-11-platinum-650w/279684/produkt proti tomu 5 rokov záruka čiže o polovicu menej ale aj tak. Ak chceš spoľahlivý a dokonale tichý zdroj. Grafika ktorú si vybral bude trocha hlučnejšia napríklad ako MSI X/Z. Ak ale na tichosť PC netlačíš tak je dobré aj toto a ušetríš zopár tisíc kč.