Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Visty - neobjevuje se "připojení k místní síti" a taky nefunguje !

Ahoj, u jednoho počítadla se mi nezobrazuje "připojení k místní síti", a připojení taky samozřejmě nefunguje :-( .
Síťovka je v pohodě - aspoň visty hlásí, že zařízení pracuje správně.
Netušíte někdo, co s tím (kromě přeinstalace - to se mi zatím nechce)?
Donedávna fungovalo, pak najednou utrum.
nesedím u toho, takže nevím co se předtím dělo.
Díky předem.

Problém není v tom, že bych si to neuměl nastavit, kdybych se dostal k tomu připojení, jenže připojení tam není.

Přece normálně každé počítadlo s windowsy jakmile dostane síťovou kartu, tak si vytvoří připojení k místní síti, které je v tu dobu nastavené tak, aby si nacuclo vše potřebné z DHCP serveru.
Tak to do dnes fungovalo. Teď se to najednou nemůže dostat na síť (ani internet samo), tak jsem si myslel že si zkontroluju v "připojení", co tam vlastně je. Bohužel, připojení není!

Po ipconfig je to skoro úplně prázdné, jako když v síťovce není kabel, jen v kolonce IP adresa je jakýsi hexadecimální řetězec, silně připomínající Mac adresu. Jinak nic.
Zítra to sem asi hodím, jen s CTRL+C a CTRL+V bude problém, to pc se na síť nedotane, snad bude fungovat fleška, tak to půjde.

Mám zatím pár nápadů, asi to udělám v tomhle pořadí:
1. jestli bude nějaký rozumný bod obnovení, tak to tam zkusím obnovit(jenže to počítadlo se několik měsíců nevypínalo, jen usínalo, tak to jsem zvědav jestli tam nějaké body obnovení budou)
2. Zkusím vyndat síťovku, natáhnout, pak vypnout, zasunout síťovku a znova zapnout, snad se to probere.
3. totéž, jen síťovku vyhodím z HW ovl. panelů
4. pak asi zbyde jen přeinstalace win, do toho se mi vůbec nechce, navíc nevím jak to natáhnout z CD(které nemám) a zvolit R(opravit) jako v XPčkách - nevíte někdo jak se opravuje instalace u vist?

Spíš jsem doufal, že už se s tím někdo setkal...
Stejně zatím díky!

Síťovku mám všude, kde má být a hlásí že zařízení pracuje správně.
Akorát že nemám žádné "připojení".
Co myslíš tím "zapnuté jako ipv6" ?
Jde mi to pomalu, dělám ještě všechno možné jiné..
Asi teď zkusím dát jinou síťovku.

Vyřešeno,
opravdu chcípla síťovka, po dodání další do počítadla, tak s touhle novou se všude připojím, i "připojení" už mám, ale jen tohle jedno, ačkoliv ve správci zařízení mám teď už dvě síťovky, a obě pracují správně! - teda podle windowsů.
Můžete odškrtnout, vyřešeno.