Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android aplikace: Kam = do jakych slozek v Androidu ukladaji nainstalovane aplikace sva data?

Dobry den,

potrebuji vedet, kam = do jakych slozek v souborovem systemu v Androidu ukladaji nainstalovane aplikace sva data? Tj. programova data i uzivatelska data?

A potrebuji vedet, jak tato data muzu vyuzit - precist, zkopirovat, zalohovat, obnovit ze zalohy, vlozit, pripadne zmenit nebo vymenit?

Dekuji.

A jo, X-Plore je dobry, program, obcas ho pouzivam. Pri kliknuti na "Ukazat detaily" u uplikace se sice ukazou 2 nejake cesty, typicky /data/... a /system/... nebo /vendor/... , ale tyto slozky nelze nijak najit, ani nejsou v systemu souboru. Co s tim?

ale byla to spise vyjimka nez pravidlo tam neco najit

A mas opravneni root (s pravy zapisu a cteni) ze chces mimo 'storage/emulated/*/android/data ' nebo '/android/obb' explotovat systemove soubory ve slozkach typu './system/' ?
Proc nepouzijes Android ve virtualce nebo pod 'subsytem android' jestli jestl chces jen neco zkouset, zamenovat a vymenovat ?
Popripade se k telefonu pripojit jako root pres rozhrani [adb shell] (navigovat ve slozkach pres terminal) bez potreby pouziti nejake apky.

jeste nejaka dalsi mista

https://developer.android.com/about/versions/11/privacy/storage

DIRECTORY DESCRIPTION / API
=====================================================================================
APP CODE
========

/data/app/<pkg>* (user apps installation directory)
/data/app/<pkg>*/base.apk (original `.apk` file)
/data/app/<pkg>*/lib/<arch>/*.so (shared libraries)
/data/app/<pkg>*/oat/<arch>/base.[art|odex|vdex] (compiled executable code)
/data/dalvik-cache/<arch>/*.[art|dex|oat|vdex] (compiled executable code, only for system apps)
/data/misc/profiles/cur/<user_id>/<pkg>/primary.prof (ART profile)
/data/misc/profiles/ref/<pkg>/primary.prof (ART profile)

INTERNAL STORAGE
================

/data/user[_de]/<user_id>/<pkg> getDataDir
/data/user[_de]/<user_id>/<pkg>/files getFilesDir
/data/user[_de]/<user_id>/<pkg>/[code_]cache getCacheDir or getCodeCacheDir
/data/user[_de]/<user_id>/<pkg>/databases getDatabasePath
/data/user[_de]/<user_id>/<pkg>/no_backup getNoBackupFilesDir
/data/user[_de]/<user_id>/<pkg>/shared_prefs getSharedPreferences

EXTERNAL STORAGE
================

/storage/emulated/obb/<pkg>/*.obb (shared by multi-users, exposed in following view)
/storage/emulated/<user_id>/Android/obb/<pkg>/*.<pkg>.obb getObbDirs
/storage/emulated/<user_id>/Android/media/<pkg> getExternalMediaDirs
/storage/emulated/<user_id>/Android/data/<pkg>/
/storage/emulated/<user_id>/Android/data/<pkg>/files getExternalFilesDirs
/storage/emulated/<user_id>/Android/data/<pkg>/[code_]cache getExternalCacheDirs

Dekuji, Vase odpoved se mi zda nejvice uzitecna :-) .

1.) Jsou Vami vypsana mista tedy jedina mista, kam aplikace v Androidu - ty systemove i ty nainstalovane uzivatelem - muzou neco ukladat? (Nebo muzou ukladat i jinam?)

2.) Jsou jejich data ulozena v nejake citelne podobe (Aspon minimalne tak citelne jako ve Windows "C:\Program files\...")?