Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Server DNS neodpovídá

Zdravím, mám problém s připojením k internetu přes Ethernet kabel.
Včera, v průběhu dne, mi z ničeho nic přestal odpovídat DNS server a doteď se mi ho nepodařilo fixnout.
OS Windows 10, všechny ovladače aktualizované, síť několikrát resetovaná, resetovaný reset.log, v cmd jsem projel všechny příkazy od /flushdns až po winsock reset. Zkusil jsem i změnu DNS adresy na veřejnou google adresu. Samotný kabel je v pořádku, širokopásmový model funkční, IPv4 i IPv6. Připojení přes Wi-fi FUNGUJE.
Nedaří se mi připojit ani přes jiné funkční Ethernetové kabely, zkoušel jsem snad všechny rady na internetu, ale žádná změna. Po spuštění diagnostiky se mi zobrazují neustále se opakující dvě zprávy - DNS server neodpovídá, nebo "rada" o resetování šir. modelu.
Pokud někdo tušíte, CO PŘESNĚ můžu ještě udělat, prosím pište.

router je nejake pochybne znacky?
neni pred nim pro velky uspech jeste jeden?
kdyz pripojeni pres wifi funguje, cim a proc se lisi pres drat a pres wifi vypisy prikazu:
tracert nix.cz

pouzivas na tom pc nejaky obskurni antivir? o svinstvu avg/avast se ani nebudeme bavit, patri vykopat ven.