Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Délka Eset online Scaneer

Zdravím
Jaká je průměrná délka kontroly ? čekám už 4 hodiny a je zkontrolováno 402 tisíc a nějaké drobné je to stroj hp laptop 17-ca2000nc 1 TB HDD WIN10 díky

Pokud si dobře pamatuji, v základu se jednalo o zvětšení z 200 na 300 (asi GB). Existovaly ale i postupy zkušených odborníků, které hodnoty přidané kapacity dokázaly měnit v závislosti na pootočení jednotlivých šroubků… dnes v M.2 SSD dobách tohle bohužel nefunguje. Možná by zabralo pilování přebytečných "nožiček" konektoru, kterámi někteří vypečení výrobci uměle snižují kapacity…

to vypadá, že tam máš velké množství logů a podobného odpadu ze svých pokusů a nenastavil jsi, ať to skenuje jen spustitelné soubory.
fragmentace s virovým skenem nijak nesouvisí, protože kontrola je mnohem pomalejší než běžné čtení.

122 GB obsahu

už chápeš, proč si máš místo obludně pomalého hdd ze století páry koupit normální ssd?

tak proč tě trápí doba skenování, když to není tvoje a nepotřebuješ na tom dělat?
samozřejmě tvůj scan není nastavený dobře, když kontroluješ i zbytečné nespustitelné soubory, možná nebyl nejlepší nápad ti to svěřit.
protože důležitější je vědět, co a odkud se spouští:

- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

když majitel není nejbystřejší a koupí si odpad, co čeká za zázraky? když si někdo ještě v roce 2020 kupoval 2jádrový ntb s podřadnými parametry, je to masochista.
řekni majiteli jak byl ten scan pomalý a důrazně mu doporuč výměnu hdd za rozumný ssd, nic víc s tím neudělá.
že se mu tam stáhla aktualizace na w11 je jeho problém, ať se s tím zabývá, až bude mít čas.