Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který herní noťas vybrat?

Zdravím! Potřeboval bych poradit.. Rozhoduji se mezi těmito dvěma noťasy: https://m.alza.cz/asus-rog-strix-g15-g513rm-hq213w-eclipse-gray-d7254456.htm & https://m.alza.cz/msi-cyborg-15-a12vf-080cz-d7642344.htm ... Rád hraju novější a náročnější hry, pracují v ADOBE programech a občas rád kouknu nějaký film.. Který mám vybrat? (K MSI bych přikoupil ještě externí SSD)

Je pre teba nevyhnutné hrať hry na cestách respektíve mimo domov? Ak nie tak zváž možnosť dvoch PC. Jeden v podobe NTB na cestovanie a činnosti mimo domov ktorý bude dostatočne výkonný na základné činnosti. Druhý PC v podobe klasického desktopu výkonom dostatočným na hry a zároveň dobrým pomerom cena/výkon, možnosť lepšej ergonómie + možnosť HW zmien. Poznám kvantum ľudí čo to rieši presne takto. Zbytočne sa nesnažiť o univerzálne zariadenie ale dedikované na každý účel zvlášť. Toto platí prakticky takmer všade. Kúpiš si napríklad univerzálny bicykel dobrý ako tak do terénu aj na cesty vs. cestný a horský a nakoniec zistíš že ten univerzál je všade obmedzená univerzálna sračka. To isté platí pre PC. Oddeľ si to na pracovný a herný...

Spomedzi týchto dvoch NTB ti radím skôr ten MSI. Nepozeral som ďalšie NTB čo sa teraz predávajú čiže čisto z tohto tvojho výberu.

Ak ti to vyhovuje choď do toho. Ja som v tomto staromódny a moje spomienky na hranie hier na notebooku sú čistokrvné peklo. Malá obrazovka, cena/výkon, prehrievanie, ergonómia klávesnice a celkovo posed pri NTB z tohto hľadiska zabijak zdravia, možnosť poškodenia cestovaním/pádom(Ak mám PC tak maximálne poškodím perifériu) a mnoho ďalšieho. Ak máš odskúšané používanie desktopu a NTB aj tak chceš NTB tak nie je o čom. Ak ale s desktopom nemáš skúsenosť a zavrhuješ to čisto z dôvodu že máš skúsenosť len s NTB tak to ešte raz zváž.

Jj, přesně tak, nebude to mít výkon ostatních RTX 4060 Mobile.

NVidia:

https://www.nvidia.com/cs-cz/geforce/laptops/compare/

35–115 W

Takže jaké tam dá výrobce chlazení, takové limity si nastaví a povolené rozpětí je značné.

Pro srovnání podobný noťas od MSI, jen o 8.000 Kč dražší má TDP 105W:

https://cz.msi.com/Laptop/Katana-15-B13VX/Specification

Výkonově teda stejné grafiky, ale zcela jiný výkon.