Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem delegace subdomény

Souvisí s mým dotazem pojem 'nsset'? Organizace má svoji doménu (konkrétné .cz) já bych chtěl jednu jeji subdoménu mít pod vlastní správou , abych si já sám.mohl managovat větší množství subsub(!)domén aka *.vyclenenasubdomena.firma.cz( např. vlastní dns server na vps anebo lépe nějaký "komunitní dns" - pro účely dotazu jsem uvedl takovýto ilustrační příklady, v praxi by to bylo. Něco seriózního bez výpadkového zajištěného) a nezatěžovat tím je kromě tohoto prvotního nastavení.

Jaký záznam.je potřeba přidat pro vyclenenasubdomena.firma.cz?

vždyť to máš vypsáno výše. (edit: tebe zajímá kapitola "Delegation" z té nejlépe hodnocené odpovědi)

Musíš tam mít _minimálně_ NS záznam pro doménu 3. řádu, pokud chceš použít jmenné názvy DNS serverů, pak i A záznamy pro ně. Nic dalšího na DNS serveru domény 2. řádu být nemusí, vše ostatní už řešíš na vlastním DNS serveru pro doménu 3. řádu.