Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RTX 3080 padání her

Dobrý den, nechal jsem si poskládat nové PC.. Ryzen 7 7700x, rtx 3080, 32gb 6000mhz ram, Zdroj rm850x, deska MSI b650 tomahawk. Po nainstalování všeho, jsem zjistil, že mi padají hry po krátké době. Po hledání na internetu jsem našel problém s kondenzátory na grafických kartách rtx30... a Zkoušel jsem jiné i starší ovladače a nic nepomohlo, jediné co vypadá, že funguje je podtaktovat grafickou kartu o cca 150Mhz...Je.to důvod k reklamaci? děkuji za odpověď.

Počítač reklamuj.

Možností, kde je problém, je vícero.

Corsair RM850x je kvalitní zdroj a tvou grafickou kartu zvládne na půl plynu. To ovšem neznamená, že jsi neměl smůlu a nedostal do PC vadný kus, to se stát může.

Proveď na PC různé testy, nejen herní benchmarky, ale i zátěže procesoru, memtest pamětí.

Pokud bude všechno ok, tak potom opravdu poslední možnosti jsou ve vadné grafice nebo ve vadném zdroji. To nerozpoznáš jinak než výměnou.

Tak nejjednodušší je to reklamovat nebo vrátit do 14dnů a vzít jiný. Jinak se bez jiného zdroje a možná grafiky neobejdeš. Zkusil bych tam kdes to vzal zavolat.

Mě se třeba posral corsair 750w, pc se sám vypínal. Tak jsem vzal na bazosi 850w, přepojil kabely a jede.

Možná kdyby měl nějaký kámoš modulární corsair a zkusili jste jej vyměnit...je to otázka 10minut to přemontovat.

No a narozdíl od brtníka řadím (stále) Corsair nad Seasonic:-)

Zdravím, tak jsem kartu poslal na reklamaci do Alzy a uvidíme jaké bude vyjádření. Podle všeho jsou to špatné kondenzátory. Pohledal jsem na internetu a opravdu jediní kdo ten problém včas odhalil byl Asus a na všech kartách má kvalitní kondenzátory.Je to slušně ututlaná aféra, kterou se snaží opravit tím, že ovladače podtaktují karty. Bylo mi divné, že výrobce píše 1710Mhz a MSI Afterburner mi ukazuje ve hře 2010Mhz.. To jsou takty od výroby... Uvidíme jak. to dopadne. Nicméně všem děkuji.

Není to žádná ututlaná aféra. Normálně s to řešilo a přístup výrobců by různý. A není to o špatných kondenzátorech, ale o kondenzátorech různého typu a názory na to, jestli ten přístup použitý Asusem je opravdu výhodnější nebo nikoli, byly rozdílné.
Mám RTX 3080 od Inno3D a jede mi na předepsaných taktech normálně.

To ale neznamená, že ta tvoje grafika nemůže být vadná. Na reklamaci jsi ji poslal, uvidíš. Když přijde jiná a bude to dělat dál nebo závadu nenaleznou, tak budeš řešit dál, až se do pracuješ k tomu, kde je chyba. Jiné řešení stejně neni.

Protože oficiální specifikace NVidie udávají takt 1440/1710 MHz.

Kartu od Asusu, která by měla víc jak 1935 MHz STRIX a 1850 MHz TUF, jsem nenašel a uvedené frekvence jsou OC. Jedná se teda o vybrané kousky čipů, které těchto nadprůměrných frekvencí dosáhly. V nepřetaktovaných modelech se i Asus drží specifikací NVidie. Pokud to přetaktovat u Asusu šlo, tipnul bych si na dobrý kousek čipu než na stabilnější kondenzátory.

Problém celkově nízkých frekvecí RTX 3000 grafik navíc nebyl v kondenzátorech, ale ve výrobním procesu samotných čipů, kdy Samsung nedokázal NVidii dodat to, co původně sliboval. Proto si NVidia novou řadu RTX 4000 raději objednala od TSMC.

Jak jsem psal, pokud to není sekundární problém vadného procesoru nebo paměti, což se dá otestovat, tak jsou takovéto pády obvykle na vině vadné grafiky nebo vadného zdroje. Může být vadná i napěťová kaskáda desky, ale to by se projevilo i při zátěži procesoru.
Pokud jsi všechno vyloučil, tak jsi správně poslal na reklamaci grafiku, ale pokud se náhodou ukáže, že je ok, tak reklamuj zdroj.