Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyfotit 360-fotky

Zdravím vás, několik let jsem teď s oblibou využíval mobilní aplikaci Google Street View, ve které bylo možné obyčejným mobilním foťákem vyfotit a uložit si sférickou 360-stupňovou fotku. Byla to opravdu dobrá aplikace. Jenomže Google ji teď ukončil.
Ať hledám, jak hledám, nemohu žádnou podobnou aplikaci najít.
Nevíte někdo o nějaké?

Je možné si samozřejmě zakoupit externí 360-kameru, ale to je tahání dalšího foťáku v kapse. takto se to vyfotilo přímo vestavěným foťákem v telefonu.

Jedná se o Iphone, ale předpokládám, že v dnešní době jsou aplikace na obě platformy.

Díky za tipy.

Novější mobily mají možnost panoramatických snímků hned v nabídce fotoaparátu.
Jak je to ale s Iphone, to nevím.

vyfotit těžko, kulový 4π objektiv asi nikdo ještě nevyrobyl, maximálně nikon 270° za těžký prachy. Pro smrtelníky Gopro fusion, co má 2 kamery proti sobě a jen na tom štvu to merguje sofwarově.

Ono 3D fotky je něco jako schrödingerova mačka, můžeš mít projekci( výseku) 3D fotky jako klasickou 2D fotku s zvoleným druhém projekce a zvolenou oblastí FOV ° a taky nějaká "syrová data" která zachycují tu 360° a pak si tím vieweři brousují a ono jim to vyrenderuje nějaký výsek na plochý displej.

Chceš aby s tím šlo hejbat? - aby to bylo živé ? nebo nějakou konkrétní projekci (tomu se kdysi říkalo panorama)