Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klavesnice a jeji schopnost pojmout vice klaves

Ahoj, mam situaci kterou resim uz dlouho a napadlo me se zeptat zkusenejsich

Kupuju klavesnice cca za 300, jednak je menim jak na bezicim pasu a druhak(?) nevim kterou uplne vzit, kdyz se rozbije(vetsinou prestane nejaka zivotne dulezita klavesa vyskakovat, zadrhava se, nebo to polejvam)

Tak vzdy kdyz objednavam nove tak koupim 3-4 ruzneho typu, problem je, ze ne u vsech funguje schopnost pojmout vice klaves, napr ted mam nejakou logitech a ta neda shift+w+1, coz je pro me duvod ji hned vyhodit, na ceste je dalsi objednavka z alzy

Mohl bych kupovat jen ty co uz jsem kupoval a zvladaly to, dobra rada, jenze ja uz v tom mam takovej bordel ze to radeji objednam na nahodu od kazdy jednu

Jde to nejak zjistit rovnou? vim ze mechanicka to nedelala ale tam jsem mel zas jinej problem, idealne jak to zjistit pred koupi u tech membranovejch? A posledni dotaz, ty mechanicky to davaj vsechny?

Dikyy moc

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Možnosť registrovania viacerých klávesov naraz stlačených je za príplatok čiže low-end to väčšinou nemá. Nemusí byť pravidlo že mechanika to má ale z podstaty koľko stojí mechanika sa dá predpokladať že za tú cenu to tam bude obsiahnuté. Ja som mal už rôzne klávesnice a nemám problém ako ty. Mne vydrží vždy dlhé roky. https://www.alza.cz/eternico-wired-kd100-czsk-d5487995.htm teraz mám už niekoľko rokov pre môj domáci PC a nevidím dôvod aby fungovala 10 rokov. Ja by som ti poradil nepolievať klávesnicu, netrieskať do nej a vydrží... Môžeš si prípadne kúpiť vodeodolnú ak rozleješ pri bežnom posedení pri PC viac ako vypiješ.

Membránová klávesnice dokáže zhaprovat už u tří kláves naráz - jaké konkrétní trojice to budou závisí na tom, kudy přesně vedou cestičky po těch membránách.
Aby klavesnice dávala víc kláves naráz, potřebuje diody u spínačů - u každého jednu - u mechanických se to na ten tišťák dá snadno a diody nejsou zase tak drahé. Ale nějaký výrobce to může zkusit ošidit a ušetřit pár korun.
pokud tam je ten N-key rollover, tak to má určitě, pokud je "herní" tak skoro jistě taky.