Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dle čeho se získá příznak DIRECT_TO_MX ?

Nikde jsem na to nenašel odpověď a ani nepřišel jak se to kvalifikovaně zaklasifikuje, ale jakým postupem je nějaká IP adresa "označena" příznakem Symbol: "DIRECT_TO_MX(0.20)"´- jasně , MX server používá nějaké outsorcované skórování (asi spamhaus jako zdroj, a jako spamfiltr rspamd,spamassasin....) -

Jsou 2 možnosti - buď to daný komunikující přijímací server tuto informaci má z vlastní hlavy a nebo přebírá právě z externích služeb typu 67.54.3.12.rbl.list.příklad.spamhaus.org, ale to na dotazu nic nemění - jak tedy takový soud - zařazení adresy může provést? Nenapadá mě žádnej způsob,jak to zjistit. Natož správně(spolehlivě)

Nebo to zjišťuje z RIPE-like databáze ipadres. ... jako ipinfo.io, kde se dá zjistit třeba sloupeček usage :vps, isp, routing, cdn...

Druhá rovina dotazu - lze tento flag zjistit apriori a nebo na základě už nějaké historie komunikace?

Samotný pojem direct-to mx vím co je, prostě že se email-pošle "co nejkratší cestou", což je přesně, že odesilatel vytvoří TCP spojení přímo na počítač odpovídající (mailové)DNS pro danou doménu.

(toto se tomu blíží: https://serverfault.com/questions/865380/exchange-2013-server-blacklisted-by-spamhaus-pbl )

Vyřešeno - netušil jsem, že to je tak triviální, stačilo se trochu jen zamyslet. Díky za odpovědi, všem, kteří netušili, která bije, vařili z vody,ale přesto něco vypotili.

Nejspíš to bude dané Přítomností hlavičky Received: - pokud MX- přijímací neboli MRA SMTP server v příchozí SMTP komunikaci takou hlavičku nenajde ani jednu, pak to logicky je indikátor DIRECT_TO_MX

Mail jdoucí k MRA (domény příjemce) minimálně musí Mít aspoň jedno Received (a může to být klidně from localhost)

Do přehlednosti trochu hází vidle to, že pokud si prohlížíte hlavičky příchozí pošty, vidíte tam nutně i tu poslední(ch) přidanou na straně vaší domény, a ty se do toho nepočítají samozřejmě, protože vznikají až expost. Taky může přijímací servery udělat čístky v hlavičkách

Received:   from stonka.bla.sk (125.281.249.31)
  with instanceServer;
  helo srs1.service.net;
  Fri, 20 Aug 2021 19:07:45 +0200

Received: from [211.17.31.4] (helo=mx001.mes.net)
        by wp.org with esmtps (TLS1.2:ECDHE_RSA_AES_256_GCM_SHA384:256)
        (Exim 4.9)
        (envelope-from <p...>)
        id 1pnHu0-0005kk-U0; F...0
Received: from [201.85.163.171] (helo=m...9.google.com)
        by mx001.srs.com with esmtps (TLS1.2:ECDHE_RSA_AES_128_GCM_SHA256:128)
        (Exim 4.99)
        (envelope-from <opa...e>)
        id 1pnHtu-0009On-HZ
        for ol@joxy.cz; Fri, 4 Apr 2021 03:42:38 +0200
Received: by mail-oi1-f179.google.com with SMTP id ec6co5109699oib.8
        for <srs@...cz>; Fri, 14 Dec 2023 04:47:34 -0700 (PDT)

Ak chceš konkrétnu odpoveď musíš uviesť konkrétnu situáciu... a to mohol aj on, dočkal by sa lepšej odpovede.
Ale už len v tom, že takáto správa je prijímateľom automaticky chápaná ako možný spam, čo sa zrejme stalo aj jemu. A takisto, ten klient (nejaký skript, zariadenie, neviem čo) nevie reagovať na odpovede servera. Čo spraví, ak mu server povie napríklad, že adresa je na greyliste?

Dám absurdný príklad, do nejakého Outlooku, do kolonky SMTP server, zadáš adresu servera konkrétneho adresáta? Alebo tam dáš "svoj" poštový server, ktorý správu prijme a pošle ďalej. (a mimochodom pridá do hlavičky ten svoj Received záznam).

Poslať je to ľahko, doručiť ťažšie.. :)