Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows - spuštění aplikace přes zástupce a přímo - rozdíl

Ahoj,

Doposud jsem žil v tom, že když se spouští aplikace pod Windows, tak je jedno, zda je spuštěna "přímo" v průzkumníkovi, a nebo z plochy přes zástupce.
Mýlil jsem se.

Mám aplikaci. A normálně, když vytvořím zástupce (pravou myší), tak aplikace nenaběhne přes zástupce. Nikdy.

Ovšem pokud přes průzkumníka poklepu na EXE soubor, tak se okamžitě rozeběhne.

V detailech aplikace jsem nic neměnil u zástupce.
Rovněž pracovní adresář je v pořádku.

Můj dotaz je: JAK JE TOTO TECHNICKY VŮBEC MOŽNÉ ?

Někdo by mohl namítnou, že je to drobnost.
Ale toto mi hlava nebere.
A složité věci jsou složeny jen ze spousty drobností.

Taky jsem se s tím u jednoho programu setkal, že mi nešel udělat zástupce (chyba byla něco jako že soubor není platnou aplikací win32 nebo tak nějak). Řešením tehdy bylo udělat dávkový soubor, který aplikaci pouští a zástupce směrovat na něj a vše bylo v pořádku.