Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPC IPv4 vs IPv6

Zatial som sa tomu este prakticky nevenoval, len co som nasiel a cital na nete, domam mam este od UPC IPv4.
Teraz by som potreboval dat router za ten ich biely non plus ultra vykonny modem. Prepnut do bridge ze nieje problem, problem je pridelenie iPv4 od UPC (treba nejake zdovodnene).
Ak mi nechaju IPv6, viem sa nejako dostat na router za ich modemom? je ta adresa staticka? Vo firewale sa bude musiet pracovat s s adresami Ipv6, tam potom asi nejaky nat nieje . . . alebo z z toho ich modemu uz dostanem na router IPV4 ? internu? zatial zhanam info, ale nikde nic kludne . . . ak ma niekto nejake info, resp. to takto prevadzkuje, poprocim info. dakujem.
IPv6 ma zatial dost obchadzalo.

Nie, ich modem prepnut do bridge, za to moj router.
Problem je, ze uz davaju IPv6, a s tym nenam ziadne skusenosti ani neviem ako to v reali od UPC je. Mam nejake info z internetu, ale priamo info od uzivatela je bonus, ake su problemy, co sa da a neda . . . . Idealne by bolo cyskemrat od UPC IPv4, ale to davaju uz len nejakom zdovodneni, vecsinou uz zamietaju. Aj by som si zaplatil ale to sa neda.
Ide ami o to, ze ked tam dam svoj router, aby som sa na neho dostal z internetu. Uz na zariadenia za nim nemusim.