Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MS Office word -vložená excel tabulke nejde editovat

Ahoj, mám záhadu s MS Office 2019 na win 10.

Účetní má dokumenty kde má ve wordu docx vložené excel tabulky (jednoduché - splátkový kalendář). Do teď je mohla editovat, ale najednou se něco stalo a tabulky nelze editovat - po poklepání se nic nestane. Zkusil jsem i přeinstalovat celé office a nepomohlo.

Ale zjistil jsem, že když dám word spustit jako správce a pak zadám heslo doménového admina, tak editace funguje.

Ale když dám účetní v doméně roli doménového admina, tak to nefunguje.

Dále jsem zjsitil, že když pod účtem účetní vytvořím nový dokument docx a v něm dám vložit tabulku excel, tak jí mohu tvořit, ale jakmile opustím editaci (kliknutím do stránky dokumentu) a dám hned znovu editovat tabulku, tak už to nejde a stane se toto:

Takto to vypadá před editací: yKbj
Po kliku aby se tabulka otevřela pro editaci - celé se to rozpadne a na nic nejde kliknout: nQH2

Na jiných PC v naší síti (i u uživatelů, které mají ještě menší práva v doméně) editace stejného dokumentu a stejné verze office to funguje bez problémů...

Někdy se taky stane (po neúspěšné editaci), že začne náhodně ve win vyskakovat hláška, že excel čeká na jinou aplikaci na dokončeni OLE.

Už jsem z toho zoufalý, účetní potřebuje pracovat a já nevím co s tím... Díky za pomoc...

Když paní vysvětlíte, že to je chyba Wordu/Excelu po nějaké aktualizaci (nové verzi), tak myslím, že to pochopí. A udělat samostatnou přílohu se splátkovým plánem v Excelu podle mě není problém. Jinak podobné případy jsou u Microsoftu běžné- co dříve fungovalo teď nefunguje vůbec nebo nějak úplně jinak.

jj zatím jsem to tak vysvětlil, ale je zajímavé, že když dám word spustit s admin právy tak to jde...

Před týdnem z ms outlook zase zmizel její podpis, resp se deaktivoval.

Dnes zase outlook hlásil při stisku ctrl+p že nejsou vybraná žádná data k tisku (to naštěstí stačilo smazat jeden soubor)

Nevím co ten ms office blbne