Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vteřinové výpadky internetu.

Kluci čus, prosím vás od včerejška mám krátké výpadky internetu - Stolní PC a jsem připojen přes šnůru.

Předevčírem jsem čistil PC kompresorem, je možný že jsem mohl poškodit základní desku?

Díky.

lední brtník je možné aby to naozaj takto mohlo spôsobiť škodu? Takto som sa nato nikdy nepozeral. Ak je to pravda tak dobre vedieť. Síce je pravda že pri fúkaní do vetráku nech je to kdekoľvek vždy zadržím lopatku jemne prstom aby sa netočila ale vždy som to robil z dôvodu že predpokladám že to má nejaké maximum RPM na ktoré je to stavané a takto ju môžem roztočiť na oveľa vyššie RPM a poškodiť vetrák. Možno je to blbosť ale príde mi to logické.

Na otázku, ak to nie je veľký problém tak natiahni iný kábel od routra do PC a vyskúšaj ako to pôjde. Mám skúsenosť že bol poškodený RJ45 a dokonca aj tie káble sú dosť náchylné na poškodenie ak je niekde zalomený za nábytkom, pod nejakou nožičkou zatlačený atď... Ak máš náhradný kábel tak vyskúšaj.

větrák taky brzdím prstem. ruční roztočení tomu neuškodí, ale točky z kompresoru můžou být jiné.

kdysi jsem to četl, ale ani pokusně to neměřil a nevím jakých hodnot napětí dosahuje. bude záležet na zapojení ochrany čtecího pinu, jestli se přes závěrně polarizovanou strukturu může napětí dostat dále.

Takže jsem vytáhl vysavač a dal jsem na jeho výfuk vrtuly Arctic 120 a k tomu Uni-T ut 70a a naměřil jsem 2.15V DC. Takže tak.
Hmm tak pozor, tak jsem odělal hadici a zadní kryt s filtrem na vysavači a vrtule se roztočila tak, že generovala najednou 3V DC!

Jenom dodám, že víc jak 3V (kolísá to, a sem tam jsem zahléd i 3,6V) ale to je fakt maximum.

Snad ne, to by byla velká smůla a náhoda. Spíš zkontroluj zapojení kabelu RJ45, jestli je "nadoraz". Můžeš ho párkrát vytáhnout a zasunout zpět, třeba se tam dostala nějaká malá nečistota, těžko říct. Další co můžeš zkusit je ping na bránu poskytovatele a následně třeba na centrum.cz nebo jinou stránku. Uvidíš, jestli tam jsou po cestě nějaké ztracené pakety, to napoví víc.