Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte kde sehnat USB 3.0 vnitřní + router 1Gbps.

Jsem tu chvíli tak doufám, že jsem něco nepodělala s tímto dotazem a jeho umístěním. Potřebuji poradit kde koupím USB 3.0 rozšiřující kartu do PCIE 1x. Je mi jedno kolik bude mít externích konektorů. Potřebuji jen, aby měla jeden vnitřní. Mám totiž 2,5" disk 2TB, novej ale jak jsem ho vyndala z krabičky, zjistila jsem, že nemá sata ale napevno USB 3 konektor. No a chci ho mít v počítači. Druhá věc kde potřebuji radu je kde koupit levnější router s porty 1Gb kterej by šel namontovat do 10" racku. Minimálně 8 portů a, aby měl gigovej WAN. Něco jako toto. No a pokud by měl sfp, bylo by to super. Jo a neptala bych se tady pokud bych k tomu neměla důvod. Za dva dny jsem nic nenašla. Děkuji.

A na závěr a do budoucna prosba. Z IT toho zvládnu opravdu hodně a sama. Jenže si neporadím s připojením kabelů do patch panelu nebo zásuvek na zdi, ktery budou asi od Legrandu protože se mi líbí nejvíc. V připojení mi vadí totiž dlouhy nehty. Byla bych ráda, jestli by se tu do budoucna nenašla dobrá duše, která by mi toto připojila jakmile to budu potřebovat. Jsem ze Svitav a jelikož tu jsem velmi krátce, nikoho tu neznám. A dávat 550,- na hodinu Svitavské firmě, která by mi toto připojila, tak to opravdu nebudu.

Děkuji.

Třeba tady https://www.czc.cz/%C5%99adi%C4%8D%20%20USB%203.0%20intern%C3%AD/hledat
https://www.czc.cz/akasa-usb-3-2-host-card-10gbps-usb-3-2-gen-2-interni-20-pin-pcie/326142/produkt
Nechápu ale smysl kupovat externí disk a potom se ho snažit nacpat do PC. Proboha proč? Za takovou cenu bych si raději pořídil klasický interní disk a ten co máš nechal na zálohy nebo na filmy atd, aby se dal bez problémů přenášet.
Můžeš to udělat i "prasácky" tak, že disk upevníš do PC a kabel vyvedeš z bedny ven a zapojíš. Rozdíl ve funkčnosti nepoznáš, jen to bude vypadat trošku atypicky :-)

Mám totiž 2,5" disk 2TB, novej ale jak jsem ho vyndala z krabičky, zjistila jsem, že nemá sata ale napevno USB 3 konektor

to vypadá na nejshitovější boxy wd nebo seagate, levné usb disky bez převodníku si suší pro sebe. čili víš co nemáš už nikdy kupovat.

řadič má interní 19pin konektor: https://www.suntech.cz/axagon-pceu-232vls-pcie-radic-2-2x-usb-3-2-gen-1-port-5-gbps-sata-napajeni-sp-lp_d618137.html
z něj se vyvede kabel se zakončením na samici: https://www.suntech.cz/delock-interni-usb-3-0-19-pin-konektor-2x-usb-a-samice-80cm_d587707.html
a teprve z usb-a konektoru povede kabel se správnou koncovkou do usb disku - vždyť to je šílené.

nebylo by lepší disk vrátit/prodat a koupit normální interní 3.5" disk?

(za nehty máš bod)