Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Absurdni problem: Nekompatibilita T-mobile a Samsung???

Ahoj, cca mesic zpatky uz jsem tu jedno podobny tema zakladal, nevyresil jsem ale nic a dnes mam absurdni pokracovani tohoto pribehu, takze to zkusim popsat cely znovu. Cca 3 mesice mam problem se svym mobilem (S21 ULTRA), ktery zacina byt opravdu na obtiz. Kdykoliv opustim wifi sit a telefon se prepne na mobilni data, internet je castou nefunkcni. Ne jen v prohlizeci, nefunguji ani aplikace, proste neproudi data. V pravem hornim rohu sviti 4G a problikavaji sipky nahoru i dolu. Kdyz se priblizim vetsimu mestu, zmeni se na 5G, ale internet proste jet nechce. Nekdy se to na chvilinku probere a internet jede, ale to to trva treba jen 10 minut. Casto pomuze prepnout vypnout/zapnout mobilni data. To pomuze a intenret vetsinou naskoci, jede ale jen par minut a pak zase nic. Vcera mi dosla treplivost a rozhodl jsem se to zacit opravdu aktivne resit. Telefon jsem uvedl do tovarniho nastaveni. Problem pretrvaval. Jelikoz jsem mel mobil po zaruce, vyhodnotil jsem, ze nez ho nechat opravit a cekat na vysledek, vyuziju akce Samsungu stary za novy a dnes rano jsem si poridil S23 ULTRA. Prijdu domu, vlozim SIM: stejny problem. Nevericne koukam a premyslim, co dal. Volam na T-mobile, kde jsme dosli k tomu, ze mam cca 20 let starou SIM (vlastnorucne ostrihnanou na nanosim). Tak jsem se s manzelkou doma dobre pobavil, jak jsem si koupil novy telefon "zbytecne". Jedu na prodejnu T-mobile, SIM obratem vymenena. Prijdu domu, dam do telefonu. Asi tusite... :) Stejny problem. Stejny problem, jako se starym telefonem a starou SIM. Tak si to nechavam rozlezet v hlave a rikam si: Telefon mam uplne jiny, jen operator je stejny, musi to byt u nich. Volam na T-mobile. Zenska si se mnou nevi rady a prepojuje me na technika. Ten si me vyslechne a rika, ze neco takovyho jeste neslysel, ze to neni mozny, ze takhle mobilni site nefunguji. Ja mu rikam, ze problem vylucovaci metodou musi byt u nich, ze ja mam uplne novy telefon. A on to smazne ze stolu se slovy: Ale porad Samsung!! Ze z vlastni zkusenosti vi, ze novy aktualizace Samsungu stoji za prd atd... Nicmene jsme se dohodli na testu. Manzelka ma S21 ULTRA, ale operatora Vodafone. Prohodil jsem SIMky v telefonech a oba hodinu testoval. Na mem novem S23 ULTRA s jeji Vodaofone SIM nebyl zadny problem, vse slapalo jak ma. Sice prumerna rychlost pripojeni kolem 10Mbit (kdyz jede ma T-mobile SIM, merim v prumeru 30Mbit), ale stabilni. Moje T-mobile SIM v jejim S21 ULTRA: Na chlup stejny chovani jako u me. Behem hodiny jsem mel asi 5x okno, kdy net proste nejede. Stale sviti LTE+, ale nejde otevrit zadna stranka, nejde zmerit rychlost, nejde pustit nic na youtube... Presto, ze telefon se nehlasi offline, internet proste nefunguje. Po hodine mluvim s technikem, rikam mu vysledek, ten jen zoufale funel... Dohodli jsme se, ze zitra rano me asi na hodinu odpoji od site a ze neco zkusi (rikal co, ale nerozumnel jsem mu). Behem toho jsem zkousel i support Samsungu, ti mi rekli, ze chyba je jednoznacne u operatora... Mam z toho hlavu jak patraci balon... Nemate nekdo nejaky napad? Nenapada Vas, jak chovani telefonu monitorovat? Neco, co by mi pomohlo demonstrovat ty vypadky, aniz by to ale stale stahovalo data? Nemam neomezeny tarif... Diky moc za kazdy nazor/radu

No prečí tal som celý tvoj opis, ale je to naozaj zvláštne. Ja jedinú vec čo by som odporučil je aby si išiel so ženou na najbliššiu pobočku. A ukázal im ako sa to stane pri zámene sim za iného operátora aby ťa nemali za debila ale riešili to

Ty jo, to je teda slohová práce. Odstavec Ti nic neříká? No to je vedlejší, ale blbě se to čte.
Zkoušels jinou SIM nebo jinou SIM s jiným operátorem? Tím bych začal, budeš vědět hned kde je problém. Většinou stačí SIM kartu přejet několikrát školní gumou, ale máš novou SIM kartu, tak moc nevím kde je problém.
Někdy ji stačí o nějakou desetinu milimetru posunout, ale jestli je to i Tvůj případ, netuším.

Takže v mobilu problém nejspíš nebude. Zajdi k operátorovi, ať Ti dá novou SIM se stejným číslem, dneska to problém není. V horším případě Ti přenesou číslo na novou SIM do 3 dnů. Maximálně na to mají 10 dnů (při přechodu na jiného operátora), ale Ty nikam nepřecházíš, takže by to měla být otázka maximálně pár hodin. Víc Ti poradit nedokážu.

Není na stránkách nějaký nový firmware? Je to zvláštní a hlavně v zájmu Tvého operátora, aby to fungovalo korektně. Jestli už není mobil v záruce, můžeš tam flashnout nový systém, výborný, rychlý a intuitivní je CrDroid, někomu se zase víc líbí AirDroid. Něco si o těch systémech přečti, za mě jsou jepší jak klasický Android.

můžeš přejít na jiného operátora se stejným číslem, dostaneš zase novou sim.
(tu tvoji nepříčetnou slohovku bez odstavců číst nebudu)

takže zoufalý pokus: zkus simky různých operátorů - z rodiny nebo firemní - jestli něco funguje. pak třeba přejít k tomu operatérovi.

Diky za odpoved. Tam ale neni co reklamovat, telefon je 100% ok... Jen nevim, jak dokazat t-mobile, ze chyba je u nich... :( Nenapada Vas, jak chovani telefonu monitorovat? Neco, co by mi pomohlo demonstrovat ty vypadky, aniz by to ale stale stahovalo data? Nemam neomezeny tarif...