Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava nekompatibilní s winXP

Dobry den,
koupil jsem si nedavno sestavu Sestava Acer Aspire M1600, s Win vista HE. Ty běžely fajn. Jelikož jsem zastánce XP, nainstaloval jsem si xp. Ty nejdou, tak jak mají, po nainstalování všech ovladačů, se kurzor občas začne sekat, video jde zpomaleně, na starém pc mi jdou xp daleko lépe než na tomto pc. Je možné aby sestava nebyla kompatibilní s XP? Sestava Acer Aspire M1600, Ati radeon HD2400pro, 1G DDR2, disk 250G SATA. Děkuji předem za rady. Pet

Ahoj, díky za rychlou odpověď.
Ovladačů už jsem postahoval plnou řadu, některé funkční, některé ne. Přeinstaloval jsem už dvakrát WinXP. Už mě to trápí dva dny, pořád zkouším a zkouším instalovat jinak. Ale výsledek je pořád stejný. Tak mě napadlo jestli není sestava nekompatibilní. Grafická karta podporuje Dx10, což na XP není, nemůže to být příčina?

Na verzi directu to nezalezi. Zkus nainstalovat alternativni ovladac od panu z Omegy, ty jedou (se starsimi grafikami) ponekud lepe. Pises, ze se ti "obcas sekne kurzor" - pripada mi, ze mas problem s nejakym procesem, ktery ti zelezo dost vytezuje (nejaky diskovy indexer?). Mrkni do spravce procesu. Taky zkontroluj aktualni prenosovy rezim diskovych jednotek.

Procesy jsou v pořádku, průměrná zátěž 30-35%. Při instalaci WinXP, jsem nebyl dotázán na ovladače pro raid SATA a disk si pc našel sám. A jelikož mám sestavu bez FDD, nemůžu případný řadiče, nainstalovat. Je to příčína?

Mas tam stale to vytazenie 30%?
Vseobecne to moze byt chybne urobeny BIOS ktory sa na viste sprava ok ale na XP nie, apod, od Aceru by som necakal funkcny PC.
Kedze hotove PC pouzivaju kdejake OEM dosky na ktore nie je ziaden support od vyrobcu dosky (novsi BIOS, ovladace, apod), tak si pozri na strankach vyrobcu celeho PC (www.acer.com) ze ci su pre to konretne PC aj ovladace pre XP, ak ano tak pouzi vyhradne tie ovaladce (ziadne baliky od rusov z internetu), ak nie su tak odporucam nechat tam tu original vistu aj s original ovladacmi z webu vyrobcu toho PC.

Sak mas aj ovladace na XP pre ten PC
http://support.acer-euro.com/drivers/desktop/aspire _m1600.html
Nainstaluj WinXP uplne nacisto, SP3, a ovladace z tej acer stranky, tie ktore su pod "XP". Ake WinXP tam instalujes z coho? Dufam ze normlana instalacka Xp 32bit a nie nejake HP alebo Dell recovery CD a ani 64bit.
Predtym si skontroluj verziu BIOSu (napr. na vypisoch po zapnuti), mas tam aj BIOS R01-C0, flashuje sa z DOSu.

P.S. vytazenie ked nic s PC nerobis by malo byt 0% - 1%, ak je viac tak si pozri ktory proces to vytazuje. Ak ziaden proces nema % CPu ale dole je celkove vytazenie 30% tak je nieco zle (BIOS, HW - nestrkal si do toho nejake dodatocne karty?, alebo ovladace). Pozeraj vytazenie hned po cistej instalacii XP, tam by malo byt 0% a potom sleduj kedy sa zvysi.
P.S.2. v BIOSe skontroluj powermanagement pripadne skus povypinat (cool&quiet alebo C states apod)

Naprosto zásadní problém je v tomto. Nejprve musíš nainstalovat to všechno, o čem, pomocí důvěryhodných zdrojů, zkušeností vlastních i cizích víš, že to bude v pořádku a NB "jistým" způsobem pojede. Třeba i pomalu, ale nebude tam problém s nekompatibilitou. Pak tento polotovar uklidíš - to je totiž jádro pudla. Pak nainstaluješ cokoliv dalšího a velmi pečlivě prověříš, zda vše pracuje jak má. Pokud OK, uklidíš opět a klidně tak, že přemázneš uklizené. A pokud ne, tak nejprve dáš nazpět to uklizené!!!, a budeš zkoušet něco jiného. Odvažuji se tvrdit, že jsi tam totiž pral "dvacet" verzí téhož ovladače prostě "přes sebe", a tím jsi svoji instalaci definitivně pohřbil. Je to stejný problém neumětelů, kteří do PC ládují kodeky - tam je to nevíc vidět - jeden přes druhý - čímž možná docela dobře jedoucí stroj doslova oddělají. Namítneš, že to bude delší práce. Ano bude, ale ta na rozdíl od tvojí, téměř vždy, pokud drivery vůbec existují, docela elegantně vede k cíli. A to dokonce drivery opravdu nemusí existovat, a přesto to zhusta povede k cíli, pokud použiješ použiješ drivery z "bratříčků a sestřiček" téže řady, hlavně co se týká chipsetů.

Každá instalace je nová, mažu si registry sám, není problém.
Pc mi teď jde vcelku plynule. Stáhnul jsem originalní ovladače ke všemu pro xp a po všem tom s**ni jsem jakžtakž spokojen.. Mám ještě jeden počítač kde jdou xp nádherně, tak tuhle bednu použiju jako server ;-)odjakžíva jsem neměl rád intely.. tak raději přejdu na amd.
Každopádně všem díky za rady )